İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Eğitim
 3. 20 Bin Öğretmen Ataması Tercihleri Başladı

20 Bin Öğretmen Ataması Tercihleri Başladı

featured

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından yapılan açıklamada 20 bin öğretmen ataması için tercih süreci başladı.

Tercih yapacak adaylar 28 Ağustos – 31 Ağustos tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılabilicek. Tercih yapan adaylar tercih sonuçlarını 1 Eylül 2020 Tarihinde e-Devlet üzerinden açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “20 Bin öğretmen ataması için tercih başvuruları açıldı. Adaylar, kurum tercihlerini 28 – 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında e- Devlet üzerinden yapabilecekler. Sonuçlar, 1 Eylül 2020 tarihinde yine  http://turkiye.gov.tr’den açıklanacak.” dendi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Şu anda özel bir üniversitede Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı okuyorum. Uzun bir zaman Yazı+ için içerik ürettim. Artık emekliyim.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. 1 sene önce

  OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK ?
  Bir Cevap Yazın
  Merhabalar…

  Ülkemizinde aralarına bulunduğu, dünyanın her yerine bulaş yapan covid-19 Pandemi salgını nedeni ile birçok ülkede okullardaki eğitime ara verilmişti.Ülkemizde de Pandemi salgını başlar başlamaz hemen tüm okullarımız da ikinci dönem okullara devam etme konusuna ara verilerek,milli eğitim bakanlığımızın düzenlemiş olduğu uzaktan eğitime başlandı.

  Uzaktan eğitim TRT Aracılığı ile : ilkokul,ortaokul,ve lise olmak üzere 3 adet EBA TV Yayını yapılarak öğrencilerin bir nevi derslerle alakası kapanmadan derslere devam devam edilmiş oldu.Bu arada okul içindeki etkinlikler faaliyetler,milli bayram ve törenler askıya alınınca öğrenci kardeşlerimizin ve öğretmenlerimizin kendi dünyalarında bir boşluk oluştu elbette.

  OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?. 1 haziran 2020 den itibaren; kreşler, bakım evleri,yaz Kur’An kursları gibi bazı eğitimler başladı. Yeni okula başlama dönemi ise telafi eğitimi ile birlikte 31 Ağustos Pazartesi günü 2020-2021 eğitim öğretim yılına başlanacak. ilk 3 hafta telafi eğitimi düşünülüyor.Ondan sonraki haftalar normal bir üst sınıf derslerinden eğitime başlanmış olacak.

  *Bu dönemde okulda farklı ne gibi faaliyetler yapılabilir?

  örneklerle açıklayalım..

  Yeni Eğitim Öğretim yılında normal dersler işlenmeye başlanacak.Zaman için de öğrencilere okul içinde eğlenceli farklı çalışmalar yapılarak öğrencilerin moral ve motivasyonunu yükseltilebilir. Yarışmalar,küçük bir turnuva (yarışmalar yapılabilir,voleybol,basketbol,futbol gibi)Etkinlikler düzenlemek çok önemlidir.Bu etkinliklerde öğrencilerin tümüne moral olması için madalya ödülü vermek çok anlamlı ve onları mutlu edeceğini düşünüyorum.

  Okullarımız yeni normale döndüklerinde geçen dönem itibari ile birçok sosyal etkinliklerle kaldıkları yerden devam ederek eğitim faaliyetlerini öğretmenleri ile birlikte sürdüreceklerdir.Anaokulu,ilkokul,ortaokul, lise,Üniversite,özel okullar, yaz okulları,spor okulları kendi alanlarındaki öğrencilerinin eğitimlerini devam ettirmeleri sosyal hayatın bir gerçeğidir.

  2020 yılı eğitim öğretim yılına has hatıra anısına katılım başarı madalyası vererek eğitim faaliyetlerini tamamlanmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir