1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. 2020 YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2020 YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

featured

Birçok üniversiteye hazırlanan gencin hatta velilerin merakla beklediği konulardan biri de üniversite tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı oldu.

6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılan tercihlerin sonuçlarını beklemek kaldı.Tercihler açıklandıktan sonra geriye kalan tek şey üniversite kayıt işlemleri

Kayıt İşlemleri Ne Zaman Yapılacak ?

YKS Sonuçlarına göre herhangi bir programa yerleşen adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos – 4 Eylül 2020’de yapılacaktır.

YKS sonuçlarına göre herhangi bir programa yerleşen adayların elektronik kayıt işlemleri ise 29 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

2020 YKS Tercih Sonuçları Ne zaman Açıklanacak ?

ÖSYM 2020 YKS sınavının tercih sonuçlarıyla ilgili henüz kesin bir tarih belirtmedi. Fakat 2019’da yapılan tercihlerde sonuçlar tam 1 hafta önce açıklanmıştı. Bu seneki tercih sonuçlarının ise 20 – 21 – 22 Ağustos tarihlerinde açıklanması muhtemel. Ayrıca sonuçların ÖSYM’nin sonuç açıklama sisteminden (https://sonuc.osym.gov.tr) görüntülenebilecek.

ÖSYM tercih sonuçlarının en geç 31 Ağustos tarihine kadar açıklayacağını belirtmekte fayda var.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Şu anda özel bir üniversitede Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı okuyorum. Uzun bir zaman Yazı+ için içerik ürettim. Artık emekliyim.

Yorum Yap