1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

2021 Yılında En İyi Elektrikli Arabalar


İngiltere’deki otomobil alıcıları yavaş yavaş elektrikli arabalara uyanıyor ve koronavirüs salgınına rağmen satışlar artmaya devam ediyor. Bu eğilim ancak elektrikli araçların maliyetleri düştükçe, menzilleri arttıkça ve elektrik şarj ağı genişledikçe devam edecek. İngiltere hükümetinin 2030’dan itibaren benzinli ve dizel otomobil satışını yasaklamasıyla, elektrikli arabalar zaten gelecekte tek seçenek olacak.

Bu kılavuzda, İngiltere’nin en iyi elektrikli arabaları için seçimlerimizi açıklıyor ve neden şimdi her zamankinden daha fazla fişe takmayı düşünmeniz gerektiğini açıklıyoruz.

Satın Alınabilecek En İyi Elektrikli Arabalar

Fosil yakıtla çalışan herhangi bir otomobil gibi, pilli elektrikli araçlar (BEV’ler) de tüm şekil ve boyutlarda gelir ve hangi elektrikli arabanın sizin için en iyisi olduğu çeşitli faktörlere bağlıdır. Örneğin ortalama günlük kilometreniz, yaptığınız sürüş türü ve özel veya halka açık şarj noktalarına erişim. Kullanımınızı karşılayamıyorsa ya da altyapı onu desteklemek için orada değilse, elektrikli bir arabaya sahip olmanın hiçbir anlamı yoktur.

Sizin için en iyi saf elektrikli otomobilin hangisi olduğunu bilmek ister misiniz? Bunları kolayca farklı kategorilere ayırdık, bu nedenle aşağıdaki araç türüne göre tanımlanan kılavuzumuza göz atın. Bu alanda bir yerde sizin için doğru olan elektrikli bir araba olacak ve çoğu bütçe ve gereksinimi karşıladık, bu nedenle hangisini en çok tavsiye ettiğimizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Herkes bir SUV istemiyor, bu yüzden burada en iyi elektrikli aile arabalarını topluyoruz. Fiyatları ‘oldukça uygun’ dan üst düzey elektrikli Porsche’lara kadar değişen hatchback’lerimiz ve sedanlarımız var. Bu sektör, daha fazla sayıda elektrikli araba piyasaya sürüldükçe önümüzdeki aylarda düzenli olarak güncelleyeceğiz.

  • Listelenen fiyatlar Avrupa’ya aittir.

VW ID.3

462.000 TL’den başlayan fiyatlarla

En iyi elektrikli arabaların ilki olan VW ID.3 ile Volkswagen, son Golf’ün tamamen elektrikli bir versiyonunu sundu. Bunun nedeni, kimlik kartlı kendi bağımsız elektrikli araba yelpazesine girmesidir. VW ID.3, bunun bir Golf ile aşağı yukarı aynı boyutta olduğunu ve bir dizi fiyat ve menzil sunmak için farklı çeşitlerde pil kapasitesi seçeneği olacağını gösterir. Volkswagen ID.3’ü test ettik ve piyasadaki en ince orta büyüklükte, orta bütçeli elektrikli arabalardan biri, keskin bir sürüş, olağan Wolfsburg kalitesi ve en teknoloji meraklısı alıcıları mutlu edecek kadar gösterişli olduğunu düşünüyoruz.

Volvo XC40 Recharge

715.000 TL’ den başlayan fiyatlarla

İlk tamamen elektrikli Volvo’nun en etkileyici yanı sadece çabuk hızlanması değil, ayrıca 4,9 saniyeden 100km/saate çıkması eğlenceli hissettirmesidir. Güç aktarım mekanizmasının tamamen farklı ve ağırlığın çok daha büyük olduğu düşünüldüğünde, aynı iyileştirme karışımını sunma konusunda çok iyi bir iş çıkarıyor, rahatlık ve iyi bir modernite hissi de sunduğunu unutmamalı.

Tesla Model 3 

482.000 TL’ den başlayan fiyatlarla

Daha uygun fiyatlı ve uzun zamandır beklenen Model 3 mevcut en ucuz Tesla olabilir, ancak giriş seviyesi formunda bile, çok azının hayal kırıklığına uğraması muhtemeldir. Temel model bile 410 kmlik bir menzili ve sadece 5,3 saniyede 0-100km hızlanma kabiliyetine sahip. Hatta, uzun yolculuklarda üstünlük sağlayan ve uzay çağı hissini artıran Otopilot sürüş yardım sistemi ile birlikte geliyor. Dört tekerlekten çekişli ve artırılmış menzilli çift motorlu bir versiyon mevcuttur; iddia edilen 530 kmlik bir alanı kapsayabilir ve bir süper otomobile rakip olan 0-100km/saat 3.2 saniye süresine hizmet eder.

Nissan Leaf 

320.000 TL’ den başlayan fiyatlarla

Dünyanın ilk toplu pazar elektrikli otomobili, her zamankinden daha iyi bir aile elektrikli otomobili olarak v2.0’da geri döndü. Yaklaşık 320.000 TL’den başlayan en yeni Nissan Leaf, taşıma mekaniklerini kullanıyor, ancak Qashqai gibi modellerde bulunan en son Nissan ailesi görünümüne uygun hale getirmek için çok daha iyi pil teknolojisi ve yeni bir kasayla süslenmiştir. Nissan, E+ sürümünü tercih ederseniz, Leaf’e gerçek günlük pratiklik kredisi veren, 385 kmlik gerçek dünya menzilinden alıntı yapar. İç mekan biraz hayal kırıklığı yaratıyor, ama yine de aileler için çok uygun bir elektrikli hatchbacktir. Bir Leaf’i 10 aylık uzun vadeli bir testten geçirdik ve ilk 395 kilometrede yalnızca 163 TL’ye mal olan elektrik kullandık ve bu, bir elektrikli araba ile elde edilebilecek gerçek maliyet tasarrufunu ortaya koydu.

Hyundai Ioniq Electric 

368.000 TL’ den başlayan fiyatlarla

Hyundai, duyarlı Ioniq aile otomobilini, saf elektrikli versiyon da dahil olmak üzere çeşitli güç aktarma organlarında sunuyor. Tam elektrikli araca geçme konusunda hala endişeliyseniz, alternatif olarak hibrit veya plug-in hibrit bir versiyon seçebilir ve uzun yolculuklarda biraz daha fazla güvence sağlayabilirsiniz. Tüm Ioniq’ler, dört veya beş kişilik aileler için makul bir kabin alanına ve iyi bir bota sahiptir ve rafine ve rahat doğası, onları günlük kullanım için ideal kılar.

Tesla Model S 

979.000 TL’ den başlayan fiyatlarla

Model X’in daha duyarlı sedan kardeşi Tesla Model S, kediyi güvercinlerin arasına yerleştiren dönüm noktası elektrikli otomobildir. Pek çok trim seviyesinde 480 kmyi aşan çok uzun bir menzile sahip ve performans olan en üst modeli seçin yani ‘Ludicrous’ yükseltmesini tercih edin ve inanılmaz bir 2,4 saniyede 0-100km/saat kapasitesine sahip bir arabanız olacak. Bunlar, beş kişi için bol alan ve arka koltuktaki yolcular için tamamen düz bir zemine sahip pratik sedan otomobilleridir. Tüm Tesla’lar, hızlı şarj için markanın Supercharger ağından da yararlanır, bu da onların yeniden şarj edilmesini birçok rakipten çok daha kolay hale getirir. Çünkü alternatifler genellikle bağımsız ve genellikle güvenilmez şarj ağlarına dayanmak zorundadır.

Porsche Taycan

993.000 TL’ den başlayan fiyatlarla

Yeni Porsche Taycan, inanılmaz bir teknik başarıdır. Hızlanma, frenleme, virajlarda dolaşma gibi hepimizin zevk aldığı şeyleri üstün bir canlılıkla yapar ve büyük ölçüde normal sürüşle kullanılmayan muazzam bir yetenek kuyusuna sahiptir. Porsche, en iyi Turbo, Turbo S ve 4S modellerinin yanında oturmak için daha ucuz, arkadan çekişli varyantlar kullanıyor.

Polestar 2

594.000 TL’ den başlayan fiyatlarla

En iyi elektrikli arabalar listemizin sonuncusu olan Polestar 2, orta büyüklükteki elektrikli arabala alıcıları için alışveriş listesine büyük bir ektir. Piyasaya 595.000 TL’nin biraz altında gizlice giriyor. İsveç’in Volvo’sundan gelen Polestar, kardeş markasından Scandi’nin şık tasarım değerlerini ve kalitesini taşıyan, ancak daha ilerici, modern bir havaya bürünmüş yeni bir start-up. Bu araba, Google’ın ilk Android işletim sistemini başlatır, bu nedenle çok az düğme vardır. Ve her şey bir dokunmatik ekrandan veya Hey Google sesli asistanı tarafından çalıştırılıyor.

Sizler için hazırladığımız “En iyi elektrikli arabalar” listemizden bütçenize ve tarzınıza uygun arabayı seçip, artık daha temiz hava için harekete geçebilirsiniz.

Yorum Yap