1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

2021’in En İyi Elektrikli 7 Koltuklu Arabaları


Şu anda, muhtemelen elektrikli 7 koltuklu arabaları, daha çok elektrikli hiper otomobil olarak adlandırabiliriz. Elektrikli arabalar yaygınlaştıkça, çok yönlü, aile odaklı araçların sayısı da hızla artacak.

2021’in en iyi elektrikli 7 koltuklu arabalarının karışık bir listesini sunuyoruz size. Bir uçta, Tesla Model X ve Model S, warp hızında performansa ve lüks bir imaja sahip avangart EV’ler. Diğerinde Peugeot e-Rifter ve Vauxhall Vivaro-e Life gibi çeşitli dönüştürülmüş minibüsler var. Seçiminiz çoğunlukla bütçenize bağlıdır.

Herhangi bir elektrikli otomobilde olduğu gibi, satın almadan önce evde ne kadar kolay şarj edebileceğinizi ve otomobilin menzilinin günlük sürüş ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını düşünün. Ayrıca, elektriğe geçme mantığınız tamamen etik değilse, benzinli veya dizel bir otomobile göre daha düşük işletme maliyetlerinin (yani daha ucuz ‘yakıt’, bakım, VED ve şirket-araba vergisi) bir EV’nin yüksek satın alma fiyatını dengeleyip dengelemeyeceğini düşünün.

2021’in en iyi elektrikli 7 koltuklu arabaları

  • Tesla Modeli X
  • Mercedes-Benz EQV
  • Peugeot e-Rifter
  • Tesla Model S
  • Nissan e-NV200 Kombi
  • Vauxhall Vivaro-e Life

Çok yakında çıkacaklar

  • Mercedes-Benz EQB
  • Volkswagen ID Buzz

Mevcut yedi koltuklu SUV yarışmacılarını aşağıda sıraladık. Ve bu hızlı hareket eden bir pazar olduğu için, yakında çıkacak otomobiller için bir bölüm de ekledik. Şu notu da düşmekte fayda var, araç fiyatları yurtdışına aittir.

Tesla Model X

Fiyat Aralığı – 1.083.000 TL – 1.321.000 TL

7 koltuklu arabaların ilki olan Model X, zıtlıklardan oluşan bir otomobildir. Sabun kalıbı tasarımı oldukça yumuşaktır… ta ki bir konsept otomobil gibi elektriksel olarak yükselen Falcon Wing arka kapılarını açana kadar. Ayağınızı yere koyana ve bir hiper arabadan daha hızlı hızlanana kadar çok büyük ve ağır geliyor. Model X’in daha önce kesinlikle olmadığı bir şey bu, neyse ki, pencereli bir minibüs var karşımızda. Pratikliğin gösterişten üstün olduğu bir sınıfta, bu çok önemli.

Beş, altı veya yedi koltuk ve ayrıca iki güç aktarma organını seçebilirsiniz: Uzun Menzilli (3,8 saniyede 0-100km, 580 km menzil) ve Ekose (2,5 saniyede 0-100km, 550 km). Tesla’nın Supercharger ağına erişim kazanmak gerçek bir nimettir ve maksimum 120kW şarj hızıyla bir saatten daha kısa sürede tam dolum sağlar. Araba sürmeye gelince, bu bir nişan al ve ateş et deneyimidir ve sürüşü rahatlığın sağlam tarafında hata yapar. Bununla birlikte, yedi koltuklu bir EV istiyorsanız ve 7 rakama geçik bir bütçeniz varsa, Model X eşsizdir.

Mercedes-Benz EQV

Fiyat Aralığı – 841.000 – 920.000 TL

Mercedes V-Class, lüks ve spa tatil köylerinin sevilen, yukarı doğru hareket eden bir MPV’dir. Yeni EQV, aynı lüks kabini 201bhp elektrik motoru ve 90kWh batarya ile birleştiriyor. 12,1 saniyede 100km hıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca tam şarj ile 342 km menzile kadar gidebilirsiniz. Her iki durumda da, % 80’e şarj etmek 110kW’da 45 dakika sürer ve 7.4kW’lık bir duvar tipi şarj ünitesi ile tam doldurma için 11 saate yükselir.

Bu, asla bir AMG versiyonu üretmeyecek bir Mercedes’tir. Ancak fren rejenerasyonunu artırmak için bir kürek çekerek işleri canlandırabilirsiniz.

Her neyse, elektrikli sürgülü kapılara dokunduğunuzda yedi ayrı koltuk ve bir S-Serisi’ni utandıracak bir alan keşfedeceksiniz. Üst düzey Sport Premium Plus, havalı süspansiyon ve Burmester ses sistemi eklerken, rafine birleştirilmiş güç aktarma sistemi de kilometreleri eritmeye yardımcı oluyor.

Peugeot e-Rifter

Fiyatı – 320.000 TL

Uygun fiyatlı MPV aile hayatına uyar.

MPV dünyası, bize Peugeot e-Rifter, Citroën e-Berlingo ve Vauxhall Combo-e Life’ı getiren ortak özellikleri ile daha fazla seçenek anlamına geliyor.

Bu mütevazı harcama için, beş veya yedi koltuk ve bir crossover’ı yutmak için yeterli potansiyel bagaj alanı elde edersiniz. Güç, 134bhp elektrik motorundan ve 50kWh pilden gelir: 11,2 saniyede 0-100 km/s ve 275 km menzil için uygundur. % 80’e kadar DC şarjı, yol kenarında 30 dakika ya da duvar tipi bir ev şarj kutusu ile tam olarak 7,5 saat sürer. Sürüş deneyimi kamyonet gibidir, bu nedenle standart Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısı ile kafa dağıtabilirsiniz. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, uzun dingil mesafeli versiyonu da mevcut.

Tesla Model S

Fiyat Aralığı – 1.000.000 – 1.667.000 TL

Hız konusunda büyük, yer konusunda küçük

Tamam, burada yedi koltuk tanımını genişletiyoruz, ancak Tesla Model S, küçük çocuklar veya özellikle sevmediğiniz insanlar için uygun, arkaya bakan bir çift katlama koltuğu ile piyasaya çıkıyor. Aynı zamanda bir elektrikli otomobil, belki de modern zamanların mükemmel EV’si. Porsche Taycan, dinamik kahramanlık için öne çıktı, ancak düz hız için hala Tesla’nın önünde hiçbir engel yok. 615bhp Performans Ludicrous spesifikasyonunu seçin ve 2,4 saniyede 0-100km hızına ulaşacaksınız. Fakat bundan sonra, yolcularınız da muhtemelen sizden hoşlanmayacaktır.

Genel stil, minimalist bir kabin ve düzenli kablosuz yazılım güncellemeleri, 2014’te piyasaya sürülmesine rağmen Tesla’nın modern hissini korumasını sağladı. Alıcılar artık Supercharger ağını kullanmak için ödeme yaparken (Model S’yi erken benimseyenler sınırsız ücretsiz şarj aldı), hızı ve rahatlığı rakipsiz kalır. 637 kmlik bir elektrik menzili ile- gelecekteki Plaid modelleri için daha da fazlası – endüstri lideri.

Nissan e-NV200 Combi

Fiyat Aralığı – 331.000 – 378.000 TL

E-NV200 Combi’nin Ludicrous modu olmadığını öğrenmek sizi şaşırtmayacaktır. Bu aracı sürmek, bir politikacının basın toplantısı kadar belirsiz ve aynı zamanda bir politikacının basın toplantısı kadar heyecan verici. Nissan açısından ise uygun fiyatlıdır. Ayrıca Leaf’in kanıtlanmış temellerine dayanmaktadır, bu nedenle güvenilirlik kusursuz olmalıdır. Ve sürüş konforu iyidir, bu da müşterilerinizi mutlu etmelidir.

Müşteriler? Evet, buradaki tüm yedi koltuklu EV’ler arasında, bu en çok bir taksi gibi hissettiriyor. Yedi koltuk konusunda ise, Nissan’ın en arkadaki iki koltuğu, bagaja monte edilmiş, yana bakan öğelerdir. Gerçekte, mütevazı 40kWh bataryası ve 200 km menziliyle e-NV200, yeni elektrikli MPV dalgası tarafından geride bırakıldı.

Vauxhall Vivaro-e Life

Fiyat Aralığı – 387.000 – 590.000 TL

Vauxhall Vivaro-e Life, Citroën e-SpaceTourer ve Peugeot e-Traveler olarak da biliniyor. Vivaro burada oyumuzu alıyor çünkü çok farklı iki donanım seviyesinde geliyor. 387.000 TL’lik Combi’nin 16 inç çelik jantları, kumaş koltukları, kliması ve dört hoparlörlü DAB radyosu var. 590.000TL’lik Elite’e bakalım: 17 inç alaşımlar, deri, uydu navigasyonu, üç bölgeli klima kontrolü, park sensörleri, yağmur sensörlü silecekler, panoramik bir sunroof ve çok daha fazlasını elde edin.

7 koltuklu arabaların çoğunun yüzüne gülen ultra-Vaux, aslında dokuz kişiye kadar yolcu barındırabiliyor. Her iki taraftaki elektrikli sürgülü kapılar sayesinde erişim kolaydır ve bagaj tüm koltuklar yerinde olsa bile geniştir. Ayrıca çocuk oto koltukları için altı adede kadar Isofix montaj noktası belirleyebilirsiniz. Daha küçük Combo-e Life’ta bulunan aynı 134bhp elektrik motoru ve 50kWh pil, kulübe boyutundaki Vivaro’yu 13.1sn’de 100km/saate kadar iter. Tam şarjlı menzil 230 kmdir.

Mercedes-Benz EQB

Orta boy elektrikli SUV bu yıl çıkacak

Muhtemelen 595.000 TL’ye mal olacak

2021’in ikinci yarısında piyasaya çıkacak olan GLB’nin pille çalışan versiyonuyla tanışın. EQB, kare çeneli yanma kuzeninden daha çok küçülmüş bir G-Wagen’e benziyor. Yine de, isteğe bağlı 20 inç alaşımlar ve gösterge paneli ve havalandırma delikleri için pembe altın kaplama ile bu SUV, Rubicon Trail’den açıkça Rodeo Drive’a daha uygundur.

Rakip Audi Q4 e-Tron ve BMW iX3’ün aksine, EQB standart olarak yedi koltuk sunacak. 288 beygir gücü ve 420 kmlik bir menzil ile birinci sınıf bir EQB 350 4Matic geliyor. 100kW’a kadar DC şarjı da vaat ediliyor, bu da yaklaşık 30 dakikada % 80’e varan kapasite anlamına geliyor.

Volkswagen ID Buzz

Retro stilli elektrikli MPV

Yeni, yedi koltuklu Volkswagen ID.6 sadece Çin’de satılacak, ancak yakında çıkacak olan ID Buzz, 2022’de çıkacak ve potansiyel olarak ID.7 rozetli olacak. Evet, retro tarzı, sekiz koltuğa kadar çıkan ve 480 kmnin ötesinde bir menzile sahip, çok sevilen Microbus’un elektrikli bir versiyonu. Bu yılın başlarında VW Transporter kılığına giren ve ID kardeşlerine benzer tablet tarzı bir gösterge panosuna sahip bir test aracı gördük.

Volkswagen, on yıllardır yeniden doğmuş bir Microbus fikriyle oynadı, ancak ID Buzz konsepti 2017’den kalmadır. İki elektrik motoru, her iki aksı da çalıştırarak yaklaşık beş saniyede 368 bg ve 0-100km hizmet veriyor. Bu rakamlar, otonom teknolojinin seviyesi gibi, üretim otomobili için muhtemelen azaltılacak. Konseptin direksiyon simidi, ID Buzz kendisini sürerken sürücünün koltuğunu 180º döndürmesine izin vererek gösterge paneline geri çekilebilir.

Sizler için en iyi elektrikli 7 koltuklu arabaları inceleyip sunduk. 2021e ait bu listede yer alan araç fiyatları Avrupa’ya aittir.

Yorum Yap