1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

2050’de Dünya Nasıl Bir Yer Olacak? Kaspersky’ın Geliştirdiği İnanılmaz Proje


Şimdi size yeni keşfettiğim oldukça ilgi çekici farklı bir projeden bahsedeceğim. Proje diyorum fakat bu aslında bir web sitesi. Bu web sitesi sayesinde Dünya’nın belirli bölgelerinde 2050 yılında nasıl görüneceklerini görebiliyor ve gezinebiliyorsunuz. Oldukça yaratıcı.

Bahsettiğim site Earth 2050. Bu sitenin ve projenin yapımcıları sitelerinden şu sözlerle bahsediyor;

Earth 2050‘ye hoş geldiniz! Dünyanın her yerinden fütürologların, bilim adamlarının ve İnternet kullanıcılarının gözünden görüldüğü gibi gelecekle ilgili bir site.

Bir yıl seçin – 2030, 2040 veya 2050 – ve farklı şehirler ve ülkeler için tahminleri inceleyin: gezegenimize ne olacak, hayatlarımız nasıl olacak, hangi işlere sahip olacağız, ne yiyeceğiz ve daha fazlası. 

Bu proje, 20 yılı aşkın süredir kritik altyapıyı ve şehirleri, işletmeleri ve sıradan kullanıcıları korumak için yenilikçi çözümler geliştiren Kaspersky tarafından oluşturuldu ve destekleniyor.

Kaspersky olarak dünyayı daha güvenli bir yer yapmaya çalışıyoruz. Bunu yapmak için, gelecekte neler bekleyebileceğimizin zihinsel bir resmine sahip olmak önemlidir: insanlar 20 veya 30 yıl sonra nasıl yaşayacaklar, neyin korunması gerekiyor, hangi tehditler var olacak, fiziksel dünya nasıl etkileşim kuracak. Bu nedenle, uzmanlardan, fütürologlardan ve sadece geleceği önemseyen herkesten çeşitli fikirler arıyoruz.

Toplum ve teknolojinin olası yörüngelerini ne kadar çok düşünürsek, o kadar çok öngörülebilir ve böylece ortak geleceğimizi daha iyi ve daha güvenli hale getirebiliriz.”

Fas’ın Başkenti Rabat’ın 2050 Yılına Ait Tahmini Görüntüsü.

Yorum Yap