1. Ana Sayfa
  2. Video

Apple Macbook Pro 2019 Ürün İncelemesi: Eşsiz Tasarım ve Güç Bir Arada


Teknoloji dünyasına kazandırdığı yeniliklerle kendini kanıtlamış olan Apple’in en laptop sektöründe en iddialı olduğu cihazlardan bir tanesi de Apple Macbook Pro 2019’tur. Apple Macbook Pro 2019 hem tasarımıyla hem de donanımsal özellikleriyle birçok kişisel bilgisayar kullanıcısının dikkatini ve beğenisini çekmeyi başarmıştır. Apple Macbook Pro 2019’un başarısına tanık olduğumuz için bu seriyi size biraz daha yakından tanıtmak istedik.

Apple Macbook Pro 2019 hakkında söylenmesi ve bilinmesi gereken ilk şey bu serinin iki farklı ekran boyutuyla müşteriye sunulmasıdır. Apple Macbook Pro 2019 hem 15” hem de 13” olarak iki çeşit ekranlı modele sahip. Durum böyle olunca cihazları ayrı ayrı tanıtmak en doğrusu olur diye düşündük ve tanıtmaya 15” Apple Macbook Pro 2019 ile başladık.

15” Apple Macbook Pro 2019

Apple Macbook Pro 2019’un 15 inç ekranına sahip modelleri renk olarak kullanıcısına iki seçenek sunuyor. Her ikisi de birbirine yakın olan bu renkler Gümüş ve Uzay Grisidir. Apple takipçileri çok iyi biliyordur ki Apple’ın tüm cihazlarında en çok sevdiği renklerden ikisidir bu iki renk. 

Retina kalitesine sahip 15 inçlik ekranı inç başına 220 piksel yoğunluk sayesinde 2880×1800 özgün çözünürlük gibi çok iddialı bir görüntü kalitesi sunuyor. Ekran ayrıca geniş renk yelpazesi ve true tone teknolojisi sayesinde kullanıcısına muhteşem bir ekran keyfi sunuyor.

İşlemci


Piyasaya çıktığı yılda rakiplerine oranla 15” Apple Macbook Pro 2019’un en iddialı özelliklerinden bir tanesi kuşkusuz sahip olduğu işlemcidir. 22.6 GHz 6 çekirdekli Intel Core i7 ve 2.4 GHz 8 çekirdekli Intel Core i9  işlemci seçenekleri ile karşımıza çıkan laptop performans konusundaki iddiasıyla resmen rakiplerine meydan okuyor. İşlemcilerinden bahsetmişken  Intel Core i7 işlemcisini 4.5’e kadar, Intel Core i9  işlemciyi ise 5 GHz’e kadar yapılandırma imkanının olduğunu belirtmekte fayda var.

Depolama

15” Apple Macbook Pro 2019 depolama olarak da müşterilerine iki seçenek sunuyor. Bu seçenekler ise daha sonrasında 4 TB’ye kadar yapılandırabilen 256 GB SSD ve 512 GB SSD depolama seçenekleridir. 15” Apple Macbook Pro 2019’un 16 GB 2400 MHz DDR4 tümleşik belleği ihtiyaç halinde 32 GB bellek ile yapılandırılabilir.

Kullanım Kolaylğı

15” Apple Macbook Pro 2019’da size bir Apple ürünü kullanma hissi veren en önemli bölüm ise laptopun klavyesi diyebiliriz. Entegre Touch ID sensör teknolojisine sahip sahip Touch Bar ve ortam ışığı sensörüne sahip klavyesi ile keyifli bir kullanım sağlar. Unutmamakta fayda var ki, Apple laptoplarını diğer bütün laptop markalarından ayıran en önemli kullanım özelliklerinden bir tanesi klavyesinin ve touchpadinin kullanıcıya sunduğu o ayrıcalık hissidir.

Bağlantı ve Pil Gücü

Apple Macbook 2019’un 15 inç’lik modelinin bağlantı özelliklerine baktığımızda cihazın Bluettooth 5.0 Wireless teknolojisine sahip olduğunu ve 802.11ac Wi-Fi wireless ağına sahip olduğunu görüyoruz.

Diğer tüm Apple dizüstü bilgisayar modellerinde olduğu gibi, Apple’in rakiplerine en büyük fark attığı alanlardan bir tanesi kuşkusuz sağladığı pil ve şarj süresi imkanıdır. 15” Apple Pro 2019 Wireless bağlantı kullanılarak yaklaşık 10 saate kadar internette sörf yapma imkanı sunuyor83.6 watt-saatlik yerleşik lityum polimer pile sahip laptopun kullanıcısına sunduğu bekleme süresi ise 30 günü buluyor.

Boyut ve Ağırlık

Apple’ın kendine has çizgilerini Apple Macbook Pro 2019’un üzerinde de görebiliyoruz. Uzaktan bakıldığında bile bu cihaz bir Apple Macbook Pro dedirten  15” Apple Macbok Pro 2019, 1,55 cm yüksekliğe, 34,93 cm yüksekliğe, 24,07 cm derinliğe sahip. Apple’ın bu iddalı laptop modelinin ağırlığı ise sadece 1,83 kg.’dır.

Eğer yazımız hoşunuza gittiyse ve kişisel Youtube kanalımızdan ürünün sessiz ve altyazılı inceleme videosunu izlemek isterseniz aşağıya bırakıyorum. Kanalımıza abone olarak gelecek videolardan da haberdar olabilirsiniz, farklı incelemelerde görüşmek üzere.

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın 🙂

Eğer videoyu düzgün görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap