1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Araba Camı Buharı Nasıl Önlenir?


Özellikle kış aylarında ortaya çıkan araba camı buharı sorunu, sürücüler için oldukça büyük risk yaratmaktadır. Peki sabahları arabaya bindiğinizde karşınıza çıkan bu buharı nasıl önleyebilirsiniz? Çözüm oldukça basit!

Araba Camı Neden Buğulanır?

Genellikle soğuk havalarda karşılaştığımız bu durum, basitçe içerideki ve dışarıdaki hava farkından dolayı oluşur. Özelikle geceleri dışarıdaki havanın daha da fazla soğuması ile sıcaklık farklı artar. Böylece sabah kalktığınızda buğulu bir camla karşılaşırsınız.

Araba Cam Buğusu Nasıl Geçirilir?

Bu sorun, sizin de farkettiğiniz üzere oldukça kolay çözülebilir. Tek yapmanız gereken içerideki ve dışarıdaki hava farkını azaltmak. İsterseniz camlarınızı açabilir, isterseniz klima ile buğuyu geçirebilirsiniz.

Araba Camı İçin Spreyler

Sorunu çözmek yerine sorunun kaynağını çözmek isterseniz bir sprey temin edebilirsiniz. Buğu önleyici ismiyle geçen bu spreyler ile buğu problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Buğu Önleyici Spreyler Nasıl Kullanılır?

Oldukça basit kullanımı olan bu spreylerin birkaç püf noktası bulunuyor. Spreylerden tam verim almak ve bir hafta boyunca hiç bir şekilde buğu problemi yaşamamak için dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır;

  • Aracınızın camının temiz ve kuru olduğundan emin olun
  • Spreyi sıkmadan önce çalkalamayı unutmayın
  • Spreyi, homojen bir şekilde tüm cama yayın
  • Kurumasını bekledikten sonra temiz bir bezle camı silin

Buğu Önleyici Sprey Fiyatları Ne Kadar?

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki; her ne kadar fiyatları farklı olsa da neredeyse tüm ürünlerin içeriği aynıdır. Piyasada 10 ile 100 lira arasında değişen fiyatları ile satılan spreylerden istediğinizi seçebilirsiniz. Neredeyse tüm ürünler aynı etkiyi gösterecektir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Oldukça faydalı yazılar elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir