1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Clubhouse Nedir?


Clubhouse , Mart 2020’de Paul Davison ve Rohan Seth tarafından oluşturulan ses tabanlı bir sosyal ağdır. Uygulamanın içinde, belirli bir konuyla ilgili bir sohbeti dinlemek veya katılmak için girebileceğiniz sanal odalar var. Kendiniz de belirli bir konuda oda oluşturabilirsiniz. 

Nasıl Çalışır ?

Clubhouse’un ana sayfasında (The Hallway), şu anda canlı olan tüm odalar arasında gezinebilir ve ilginizi çekebilecek herhangi bir odaya katılabilirsiniz. İçeri girdikten sonra, bir şeyiniz varsa bir düğmeye dokunarak elinizi dinleyebilir veya kaldırabilirsiniz. söyle. Odadaki bir moderatör “sahnede” olmanıza izin verir ve bu da size konuşma izni verir. 

Ayrıca , uygulamanın “ilgi alanına dayalı gruplar” olarak tanımladığı Clubhouse içinde Kulüpler oluşturabilir ve bunlara katılabilirsiniz . Kulüpler, kulüp içinde başlangıç ​​odaları gibi şeyler yapabilir ve etkinliklere ev sahipliği yapabilir. Uygulama, akıl sağlığı veya bir film hakkında bir konuşma gibi yaklaşan olayları gösteren bir takvime sahiptir. İlginç bir şey görürseniz, bir hatırlatma bildirimi ayarlayabilirsiniz. 

Nasıl Girebilirim ?

Clubhouse hala beta sürümündedir, bu yüzden onu indirip atlayamazsınız. Katılmak için halihazırda uygulamada olan birinden davet almanız gerekir. Ancak uygulamayı indirerek (şu anda yalnızca iOS için kullanılabilir) ve telefon numaranızı göndererek bekleme listesine girebilirsiniz. 

Clubhouse Uygulamasını Kimler Kullanıyor ?

Clubhouse‘un popülaritesinin bir parçası, Haddish, aktör Jared Leto ve film yapımcısı Ava DuVernay’in yanı sıra Elon Musk, Mark Zuckerberg ve diğerleri gibi Silikon Vadisi seçkinleri gibi önemli isimleri çekmiş olmasıdır. Kulüp evleri arasında Oprah, Twitter CEO’su Jack Dorsey, aktör Terry Crews, CBS This Morning, Gayle King ve Mark Cuban, Marc Andreesen ve Reddit kurucusu Alexis Ohania gibi risk sermayedarları bulunuyor. 

Yorum Yap