1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Dünya’nın En Pahalı Arabası Rolls-Royce Boat Tail İnceleme


Dünyada yalnızca üç kişinin binebildiği, en pahalı araba Rolls-Royce Boat Tail’i inceliyoruz.

2019 yılında Cenevre’de ki tanıtım gününde dünyanın en pahalı arabası unvanını elde eden ve hala zirvede bulunan Rolls-Royce Boat Tail, gerçekten fantastik bir araba. 2019 yılında 11.5 milyon sterlin fiyatıyla duyurulan arabanın, şuan ki tahmini değeri ise 28 milyon dolar. Peki bu aracı bu kadar pahalı yapan nedir? İşte Rolls-Royce Boat Tail’in özellikleri!

Rolls-Royce Boat Tail’in Özellikleri Nelerdir?

Yenilenen departmanı ile dünyanın en pahalı aracını üretmeyi başaran Rolls-Royce 2019 yılında duyurduğu arabası ve fiyatıyla dudak uçuklatmıştı. İki yıldır bu unvanı kimseye vermeyen Boat Tail, bir süre daha yerinde kalmaya devam edeceğe benziyor.

Yalnızca kişiye özel olarak üretilen araba, 570 beygir; 6.75 litre ve çift turbo V12 motor ile geliyor. Ayrıca bu aracı bu kadar pahalı yapan bir diğer etken ise yalnızca 3 adet üretilmiş olması. Bu sizi çok şaşırtabilir fakat dünyanın en pahalı aracına iki yılda yalnızca 3 kişi binebildi.

Rolls Royce

20 mühendis ile bir yıldan uzun sürede hazırlanan Rolls-Royce Boat Tail yapılırken, J serisi yatlardan ve 30’lu yıllarda kullanılan Boat Tail’lerden ilham alındı.

Kullanış olarak oldukça güzel hazırlanmış olan aracın arka bölümünde bir yemek takımı, bir güneş şemsiyesi ve sandalyeler bulunuyor. Son olarak bu aracı satın alan üç kişinin kim olduğu henüz bilinmiyor.

Yorum Yap