1. Ana Sayfa
  2. İnternet

E-Devlet İcra Sorgulama


e-Devlet icra sorgulama işlemi milyonlarca kişi tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu içeriğimizde icra dosyası sorgulama e devlet üzerinden nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz. Birazdan okuyacağınız içeriğimizde e devlet icra sorgulama, uyap icra sorgulama, dosya numarasından icra sorgulama gibi birçok konuda bilgi sahibi olacaksınız.

e-Devlet icra sorgulama işlemi nasıl yapılır?

e-Devlet icra sorgulama özelliği eklendiğinden bu yana en sık kullanılan alanlardan bir tanesidir. Günümüzde hepimizin başına gelmiştir. Bu yüzden e-Devlet icra sorgulama ve dosya sorgulama işlemi bize çok kolaylık sağlıyor. Hemen bu işlemin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgileri aktaralım.

E-Devlet İcra Sorgulama İşlemi
E-Devlet İcra Sorgulama İşlemi (Bu görsel ShiftDelete adresinden alıntı yapılmıştır)

Görselde sağ üst köşede sizin için işaretlediğimiz alanda “Giriş Yap” butonunu görüyorsunuz. Giriş yap butonuna tıklayarak, sizden e-Devlet bilgilerinizin istediği sayfaya yönleneceksiniz.

E-Devlet İcra Sorgulama İşlemi - Adım 2
E-Devlet İcra Sorgulama İşlemi – Adım 2 (Bu görsel ShiftDelete adresinden alıntı yapılmıştır)

e-Devlet giriş bilgilerinizi daha önceden almış olmanız gerekiyor. Bu bilgilerinizin sizde olduğunu varsayarak içeriğimize devam ediyoruz. Yukarıda sizden istenen T.C Kimlik No ve e-Devlet şifresi ile giriş yapınız. İnternet kafe veya güvenmediğiniz bilgisayarlar üzerinden giriş işlemi yapıyorsanız, sanal klavye özelliğini kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Giriş yaptıktan sonra ilk olarak açılacak olan pencerede hizmetler kısmını görüyorsunuz. Bu hizmetler üst kısmında büyük bir arama bölümü bulunuyor. Bu arama bölümüne “İcra Dosyası Sorgulama” yazıyoruz.

İcra Dosyası Sorgulama Adım 3
İcra Dosyası Sorgulama Adım 3 (Bu görsel ShiftDelete adresinden alıntı yapılmıştır)

Arama kısmına “İcra Dosyası Sorgulama” yazdıktan sonra, karşımıza üç adet sonuç çıkıyor. Bu sonuçlardan ikinci sırada bulunan “İcra Dosyası Sorgulama (Adalet Bakanlığı) sekmesine tıklayabilirsiniz. Bu alanda size özel olan davaları ve icra borçlarını görebilrisiniz.

Açılacak olan sekmede tüm icra dosyalarının detaylarını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda UYAP’a e-Devlet ile giriş yapabilir ve UYAP üzerinden icra dosyalarını sorgulayabilirsiniz. Bununla beraber dosya numarasından icra sorgulama işlemini de bu sekmeye girdikten sonra rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız E-Ticaret için şahıs şirketi kurmak içeriğimizi inceleyebilirsiniz. İncelemek için buraya tıklayınız.

Yorum Yap