1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

En Kısa Sürede Nasıl Zayıflarım?


Yaz ayının gelmesiyle birlikte çoğu kişinin fazla kilolarından kurtulma isteği epey süregelen bir durumdur. İnsanlar yaza fit girme isteğinden dolayı internetten zayıflamak için çeşitli ürünler alarak zayıflamalarını kolaylaştırmayı düşünmektedirler. Bugün sizlere madde madde en kısa sürede nasıl zayıflanılır bu konuya değineceğiz.

Kararlı Olun

Çoğumuzun aslında zorlandığı konulardan biri olan kararlı olmak bizler için önem taşımaktadır. Eğer ciddi anlamda zayıflamak istiyorsanız ilk olarak kararlı olmak zorundasınız ve kendinizi motive etmek için elinizden gelenin en iyisini yapmak için çaba göstermelisiniz. Çevrenizde sizin yapamayacağını düşünen kişiler olacaktır. Kulak asmadan zayıflamaya devam ediniz. Emin olun ki kararlılık yeni bir hayatın başlangıcıdır.

Kilo Kontrolü

Zayıflamanın adımlarından biri de kilo kontrolüdür. Bazıların en sevindiği bazıların ise en üzüldüğü kısımlardan biri olan kilo kontrolünü sabahları mutlaka tuvalete çıktıktan sonra tartılmanız büyük önem taşımaktadır. Dolaplarınızın üstüne postit yapıştırarak hangi gün kaç kilo olduğunu yazabilirsiniz. Bu sayede kilo kontrolünüz sayesinde ne durumda olduğunuzu anlayabilirsiniz. Fakat bazı sabahlar olacak ki kilonuz beklediğiniz gibi bir azalma yakalamayacak. Bu durum karşısında stres yapmamaya özen gösterin. Kilolarınızda inişli çıkışlı zamanlar olabilir bu metabolizmanızın yavaş çalıştığını gösterir. Sonuç olarak er ya da geç istediğiniz kiloya ulaşacağınızdan kararlı olmak suretiyle emin olabilirsiniz.

Anlık Şeker Kesimi

Zayıflamaya yeni başlayan birinin ilk olarak yapması gereken şey bir anda şekeri kesmek olacaktır. Zayıflayan kişilerin tavsiyelerini dinlerseniz size ilk söyleyeceği şey şekeri kesmek olacaktır. Bir sabah kahvaltısında şeker kullanırken diğer gün şeker kullanmayı anlık keserseniz ve buna bu şekilde devam ederseniz ilk hafta ne kadar kilo verdiğinizi kilo kontrolü yaptığınız zaman anlayacaksınız.

Hamur İşleri

Çoğu diyetisyenin söylediği televizyonda çok fazla tekrar tekrar söyledikleri hamur işlerini bırakmanız gerektiğidir. Çoğu kilo verme sürecinde olan kişiler bir kereden bir şey olmaz diyerek hamur işleri yemektedirler. Günlük olan yapılan spordan sonra veya önce verilen kilolar bu şekilde geri alınmaktadır. Bu yüzden hamur işlerinden olabildiğince yememeye çalışmanızda fayda var.

Eğer yukarıda ki maddeleri mutlaka uygularsınız en kısa sürede değişimi sizde fark edeceksiniz ilk maddemiz kararlı olmaktan hiçbir zaman vazgeçmemeye dikkat edin bunun yanında su içmenin önemi anlatmakla bitmez günlük günde en az 2L su içmeyi de unutmayalım. Sağlıklı Günler

Yorum Yap