1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

Evde Çocuklarınızla Oynayabileceğiniz Oyunlar


Küçük yaşlarda ki çocuklar canları sıkıldığı zaman mutlaka evde yapacak bir şey ararlar hatta bazı ebeveyn çocuklarının çok fazla televizyon karşısında durmasından şikayetçi olurlar bazı çocuklar da vardır ki canları sıkılmasın diye evde kırıp dökmedik eşya bırakmazlar ve bu yüzden anne ve babalar evde çocuklarıyla oynayabileceği bir oyun arayışına girerler. Bizde sizler için araştırdık ve anne babaların evde çocuklarıyla beraber oynayabileceği oyunları sizler için derledik.

  1. SICAK – SOĞUK OYUNU

Oyun Nasıl Oynanır ?

Oyunda saklanacak bir nesne ve saklanılacak olan nesneyi arayan bir kişi seçilir ve ona baştan yapılması gerekenler söylenir. (Süre vs.)  kişiler ve nesne seçildikten sonra nesneyi arayan kişi odadan uzaklaştırılır nesne odanın her hangi bir köşesine saklanır ve nesneyi arayacak kişi çağırılır oyunda saklanılan nesneyi arayacak olan kişi odanın heryerini araması gerekir arayacak olan kişi odayı dolaşırken bir diğer kişi ise nesneye yaklaşırsa “Sıcak” eğer nesneden uzaklaşırsa “Soğuk” demesi gereklidir. Nesneyi arayan kişi eğer bulursa oyunu kazanır fakat bulamaz ise oyunu kaybetmiştir. Oyunu kazandıktan sonra nesne araması başka kişiye geçer.

  • BOM OYUNU

Oyun Nasıl Oynanır ?

Öncelikle BOM oyununda oyuncu sayısı istediğiniz kişi sayısı ile oynanabilir.

Oyunu oynamak için önce bir çember oluşturalım çemberimizi oluşturduktan sonra oynayan oyuncularımıza 5 sayısı ve 5 sayısının katlarını söylemeyip onun yerine o kişinin BOM demesi gerektiğini söyleyelim 1 2 3 4 BOM gibi oyuna başladıktan sonra isteğinize göre BOM demek yerine 5 ve 5’in katlarını söyleyen oyuncalara oyunda yandığını söyleyebilirsiniz. Oyunda sona kalan oyuncu oyunu kazanmış olur.

  • DEVE CÜCE OYUNU

Oyun Nasıl Oynanır ?

Deve cüce oyununu yine istediğiniz kadar kişiyle oynayabilirsiniz

Deve cüce oyunu şöyle oynanmaktadır; İlk olarak deve ve cüce komutlarını verecek bir kişiyi belirliyoruz. Ardından oyuncuları kontrol etmek için karşımıza alıyoruz ve onlara istediğiniz gibi deve ve cüce komutlarını verebilirsiniz. Oyunumuzda Deve kısaca “Ayağa Kalk” Cüce ise “Otur” anlamlarına geliyor. Siz deve derken o cüce oluyor iste isterseniz oyuncuyu diskalifiye edebilirsiniz.

Yorum Yap