1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Google Pixel 6 Tanıtıldı


Google’ın en yeni amiral gemisi telefonları sonunda resmiyet kazandı. Google, birkaç hafta önce Pixel serisindeki bir sonraki telefon olan Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro‘yu tanıttı. Şimdi, teknoloji devi resmi olarak tüm özellikleri açıkladı. Detaylar için okumaya devam edin…

Google Pixel telefonlar, paranın satın alabileceği en iyi akıllı telefonlardan bazıları. Rakiplerinin çoğunun aksine, çılgın fiyat etiketleri ile gelmiyorlar.

Peki Pixel 6 ne kadara mal olacak? Google’ın iddia ettiği gibi gerçekten “dünyanın en gelişmiş akıllı telefon kamerasına” sahip mi? Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’ya daha yakından bakalım.

Google Pixel 6: Çıkış Tarihi

Google, Pixel 6 ve 6 Pro’yu 19 Ekim’deki Pixel Fall Launch etkinliğinde resmen açıkladı. Her iki model de İngiltere, ABD ve Avustralya’da ön siparişe açıldı. Google, cihazları 28 Ekim’den itibaren göndermeye başlayacak.

Google Pixel 6: Tasarım

Peki Pixel 6 ve 6 Pro’daki yenilikler neler? Google’ın yayınladığı resimlerden günün sırası gibi görünüyor. 

En dikkat çekici tasarım güzelleşmesi arka kısımda. Yeni kamera lensleri ve sensörleri, önceki Pixel’in kamera muhafazasına sığmayacak kadar büyüktü. Telefonun sırt genişliğini kaplayan yatay siyah çubuk, telefona farklı bir görünüm kazandırıyor.

Standart Pixel 6 benzer bir tasarıma sahip ancak üç yerine yalnızca iki kamera sensörüne sahip. Ayrıca 6,4 inç 90 Hz düz ekrana sahipken Pixel 6 Pro, telefonun çerçevesine “eriyen” kavisli, 6,7 inç, 10-120 Hz ekrana sahiptir.

Yeni malzemeler de var. Google’a göre, Pixel 6 Pro “hafif cilalı alüminyum çerçeveye” sahiptir ve standart Pixel 6 “mat alüminyum kaplamaya” sahiptir. Bu, Pixel 5’in ince bir biyo-reçine plastik kaplamayla kaplanmış alüminyum gövdesinden bir değişikliktir.  

Ekstra dayanıklılık için Pixel 6, “önceki Pixel telefonlardan 2 kata kadar daha iyi çizilme direnci ile şimdiye kadarki en sağlam Gorilla Glass” olduğu söylenen Corning Gorilla Glass Victus’tan yapılmıştır. Ayrıca IP68 derecesine sahiptir, yani toza ve 30 dakikaya kadar 1,5 m suya daldırılabilir.

Pixel 6 Kılıf, telefonun parlamasını sağlayan “yarı saydam malzemeden yapılmıştır”. Google, sürdürülebilirlik için üzerinize düşeni yapabilmeniz için %30’un üzerinde geri dönüştürülmüş plastikle düşünceli bir şekilde tasarlandığını belirtiyor.

Şimdi, hakkında duyduğumuz katlanan Pixel 6’ya ne demeli?

Ekran Tedarik Zinciri Danışmanlarından sektör içinden bir sızıntı , uzun süredir söylentileri dolaşan katlanabilir Pixel’in bu yıl piyasaya çıkacağını ve Samsung Display tarafından sağlanan yüksek kaliteli 7,57 inç, değişken yenileme hızına sahip bir ekrana sahip olacağını gösteriyor.

İlk olarak, ekranlar. Pixel 6 Pro, QHD+ çözünürlüğe sahip 6,7 inç ekrana sahip. Yenileme hızı, orta seviye telefonlar için bile yeni standart olan 120Hz’dir. Bu daha yüksek oran, oyun gibi hızlı hareket eden içeriklerde daha iyi görüntü oluşturma anlamına gelir.

Standart Pixel 6, beklediğiniz gibi biraz daha küçük ve biraz daha düşük özellikli bir ekrana sahip. FHD+ çözünürlüğe ve 90 Hz yenileme hızına sahip. Ekranı düz, Pixel 6 Pro’nun kavisli kenarları yok.

Son olarak, Google, Piksel 6 otomatik olarak ihtiyaç olabileceğini uygulamalar ve bilgi getirir ‘Bakış’ adlı bir AI-enerjili özelliği bulunmaktadır. Örneğin havalimanına geldiğinizde biniş kartınız ekranınızda belirecektir. Bu nedenle Google, Pixel 6’nın şimdiye kadarki “en yararlı akıllı telefon” olduğunu iddia ediyor.

Bültenimize Katılın

Yayınlanan içeriklerimizden ilk siz haberdar olmak ve gündemi yakın takibe almak için web sitemize buradan abone olabilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın…

Ürün incelemeleri, tanıtım ve teknoloji ağırlıklı Youtube kanalımıza buradan erişebilirsiniz.

Yorum Yap