1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Google Reklam Verme Fiyatları


Google reklam verme fiyatları özellikle işletmeler tarafından son zamanlarda en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Google’da reklam vermek istiyorsunuz fakat bilginiz yok, Google reklam verme fiyatları ile ilgili net ve bilgi içerikli yazımızı sizin için hazırladık!

Google reklam verme nedir?

Google reklam verme, yapılan aramalarda müşterileriniz veya belirli kelimeyi arayan kişiler tarafından ön planda çıkma için yapılan bir pazarlama çalışması diyebiliriz. Google reklam verme sayesinde işletmeniz, projeniz veya internet sitenize yeni kullanıcılar veya müşteriler elde edebilirsiniz. Google reklam verme konusunda yerel işletme sahipleri için ufak bir örnek verelim.

Google Reklam Verme Nedir?
Google Reklam Verme Nedir?

Örneğin “İstanbul’da kombi servisi” hizmeti veriyorsunuz. Google reklam verme özelliği sayesinde reklamlarınızı İstanbul’da yaşayan ve kombi ile ilgili arama yapan kişilere gösterebilirsiniz. Bu yüzden özellikle işletmeler için işini büyütmek ve yeni müşterilere ulaşması için günümüzde son derece önemlidir.

Her sektör reklam verebiliyor mu?

Evet legal olarak hizmet verilen her sektör sorunsuzca reklam verebilmektedir. İllegal olan bahis sektörleri gibi alanlarda reklam vermek yasaktır. Bu reklamlar Google reklam uzmanları tarafından onaylanmamaktadır.

Google Reklam Nasıl Verilir?

Google reklam nasıl verilir konusu oldukça kapsamlıdır. Dikkat edilmesi gereken yüzlerce konu ve reklam oluştururken gerekli kurallar belirlenmiştir. Google reklam vermek için Google ADS kullanılmaktadır. Google ADS gitmek için tıklayın.

Google reklam nasıl verilir konusunda internet üzerinde yüzlerce video ve içerik bulunmaktadır. Bu video ve içerikleri oluşturarak kendinizde reklam oluşturabilirsiniz. Size önerimiz, bu konu da hizmet veren ajans veya uzmanlardan profesyonel olarak destek almanızdır.

  • Neden uzmanlardan destek almalısınız?

Google reklam verme konusunda özellikle sertifikalı uzman veya ajanslar reklamınızı daha verimli hale getirir ve düşük harcamalarla maksimum dönüşümleri sağlar. Reklam oluştururken dikkat edilmesi gereken birçok konuyu ele alarak, reklamlarınızı oluşturmaktadır.

Bu reklamları siz oluştururken bilginiz olmadan birçok hata yapabilir ve yatıracağınız para boşa gidebilir.

  • Google reklam mantığı nasıl işliyor?

Google reklam verme özelliği mantığı nasıl işliyor kısaca bundan bahsedelim. Sonrasında merak edilen Google reklam verme fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

Google ADS üzerinde her kelimeye özel olarak belirlenmiş tıklama başı maliyetler bulunuyor. Nedir bu tıklama başı maliet? Reklamınızı gören ve tıklayan her bir kişi için sizden alınacak olan ücrettir.

Örneğin, reklamı oluşturdunuz “klima servisi” yazınca artık başarılı bir şekilde çıkıyorsunuz. Google üzerinden gelen müşteri sizin reklamınıza tıkladığında sizi arasa da aramasa da bu ücret sizden kesilecektir.

Google Reklam Verme Fiyatları

Google reklam verme fiyatları kelimeden kelimeye, sektörden sektöre değişiklik göstermektedir. Google tarafından belirlenen reklam fiyatları hakkında Google ADS panelinde “anahtar kelime planlayıcı” kısmında ortalama maliyetleri görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Google Reklam Verme Fiyatları - Örnek Tablo
Google Reklam Verme Fiyatları – Örnek Tablo

Yukarıda bazı anahtar kelimler ile ilgili Google reklam verme fiyatları listesi bulunuyor. Sağ tarafta gördüğünüz iki bölümde ilk sayfada çıkmak için ortalama maliyet ve en yüksek teklifleri görebiliyorsunuz. Fakat gösterilen bu fiyatlar ortalamadır. Google reklam verme fiyatları oldukça rekabetlidir.

Google reklam vermek isteyen kişiler her kelime başına kendisi maliyetini belirtir ve rakipleri arasında mücadele eder. En yüksek teklifi veren kişi reklamlarda en üstte çıkar. Bu yüzden tıklama başına maliyet Google reklam verme konusunda en önemli husustur.

Google Reklam Verme – Uzman Desteği

Kendi şirket grubumuz olan “Webrius” Google reklam verme konusunda profesyonel olarak destek sunuyoruz. Google reklam konusunda uzman danışmanlık alarak sizde işletmenizin reklamını Google’da yapabilir ve yüzlerce yeni müşteriye ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri:

Web: www.webrius.com.tr
Telefon: 0555 099 85 15
E-Posta: info@webrius.com.tr

Teknoloji ve İnternet alanında daha fazla bilgi almak için kategorilerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap