1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Instagram Reklam Veremiyorum


İnstagram reklam veremiyorum sorunuyla son zamanlarda yüzlerce işletme karşı karşıya kalıyor. Bu içeriğimizde instagram reklam veremiyorum gibi en çok merak edilen sorular ve çözümlerinden bahsedeceğiz. Bu çözümlerle “instagram reklam verme” konusunda bazı değerli bilgilere sahip olarak, işletmenizin reklamını verebileceksiniz.

Neden instagram reklam veremiyorum?

İşletmeler özellikle 2022 yılında sosyal medya platformlarında reklam verememe gibi sorunlar yaşamaya başladı. Reklam verme konusu gelişen araç ve platformlarla artık daha fazla bilgi ve ilgi gerektiriyor. Ayrıca sosyal medya platformları suistimal edilen durumlara karşı birçok yapay zekalı sistemler geliştirdi. Bu sistemler her zaman doğru çalışmıyor. Bu yüzden yüzbinlerce kullanıcı “instagramdan reklam veremiyorum” gibi sorunlar yaşamaya başladı.

Facebook ve instagram’da reklam verebilmek için platformların belirlemiş olduğu kalite yönergeleri ve koşulları iyi bir şekilde bilmek gerekiyor. Bu yüzden reklam vermeden önce bu tarz koşulları ve kuralları iyi bir şekilde okumalısınız.

İnstagram reklam veremiyorum - öneri - çözümler
İnstagram reklam veremiyorum – öneri – çözümler

İnstagram reklam veremiyorum – öneri / çözümler!

İntagram reklam veremiyorum sorusuna içeriğimizin bu kısmında sizlere çözüm önerileri sunacağız. Bu çözüm önerilerine gelmeden önce, aldığınız hatalarla ilgili burada çözüm bulamadıysanız lütfen yorumlar kısmında bize belirtiniz. Belirttiğiniz hata kaynaklarını çok kısa bir süre içerisinde bu içeriğimizi güncelleyerek bilgileri aktaracağız.

  • Unutmayın! Reklamlar 24 saat içerisinde onaylanır.

Daha önce sohbet ettiğimiz birkaç işletme sahibi “instagram reklam veremiyorum” dediğinde sorduğumuz sorunun cevap karşılığı kart bilgisi girdim, tanıtımı gönderdim reklam verilmedi. Şeklindeydi, işletmenin profilini ve reklam ayarlarını incelediğimizde reklam onay sürecindeydi. Bu yüzden unutmayın, reklamlarınız en geç 24 saat içerisinde onaylanır. Bu süreçte reklamınız gözükmez, ne zaman platform yetkilileri onaylarsa reklamlarınız o zaman görüntülenmeye başlar.

  • Kredi Kartı Problemleri

Özellikle 2022 yılında Instagram ve Facebook platformlarında kredi kartı ödemeleri ile ilgili büyük sorunlar yaşanmaya başladı. Birçok bankanın kredi kartına veya sanal kartına direkt olarak red geliyor ve reklamlar yayınlanmıyor. Bunun nedeni aslında Türkiye’de reklamları suistimal etmeye çalışan kişilere karşı alınan önlemlerdir. Bu yüzden kullandığınız kredi kartını değiştirerek deneyebilirsiniz. Buna ek olarak, başka bir profilde kartınıza veya size ait bir borç varsa yine Facebook veya İnstagram reklam vermenizi engelleyecektir.

  • Reklam Politikaları İhlalleri

Bazı işletmeler internetten bulduğu görselleri direk olarak paylaşıyor ve reklam vermeye çalışıyor. Bu görsellerdeki yazılar veya görseller platform tarafından daha önce yasaklandığı için otomatik olarak reddediliyor. İnstagram reklam veremiyorum sorusunun bazen en sık karşılaşılan sebeplerinden bir tanesidir. Reklam vermeden önce ufak bir grafik tasarım çalışmasıyla görsel ve metinlerinizi uygun hale getirmenizi öneririz.

  • Profesyonellerden Destek Alın!

Her işin uzmanı olduğu gibi sosyal medya reklamları alanındada yüzlerce firma / kişi hizmet vermektedir. Eğer ki tek başınıza instagram reklam veremiyorum diyorsanız, profesyonel destek almanızı öneririz. Ayrıca alacağınız bu destek reklam dönüşümleri konusunda da size fayda sağlayacaktır.

İnstagram’da reklam yayınlama ile ilgili kendi web sitesinde merak edilen tüm detaylara yer verilmiştir. Reklam yayınlama ile ilgili web sitesine https://business.instagram.com/advertising?locale=tr_TR linkinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap