1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Instagram ve Instagram Story Nedir? Ne İşe Yarar?


Instagram dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medyalardan birisidir. 2010’da ortaya ilk çıktığında resimleri filtreleme ve paylaşma için kullanılmaya başlandı. Daha çok insanın katılımıyla ortaya görsel olarak daha çok zenginleştirilmiş ve fotoğrafçılık yetenekleri gelişmiş bir sosyal medya olarak yerleşti.

Instagram’da Neler Vardır?
  • Tanıdığınız ve tanımadığınız insanlar. Tanıdığınız ve tanımak istediğiniz herkese kendi gerçek adları ile ulaşma imkânınız vardır.
  • Arkadaş listesi oluşturabilir yada başkaları ile Instagram üzerinden mesajlaşabilirsiniz.
  • Instagram topluluk oluşturmak için en iyi alternatiflerin başında gelir. Kendi markanızı oluşturabilir bir influencer olabilirsiniz.
  • Instagram ticareti için doğrudan hizmet sağlayıcılarla iletişime geçebilirsiniz. Alışveriş yapıp yeni ürünlere en etkili şekilde ulaşırsınız.
  • Ticaret yaparak kendi ürünlerinizi dünya pazarında satışa sunabilirsiniz. Üstelik bunun için herhangi bir komisyon yada ücret ödemek zorunda değilsiniz.
  • Influencer diye bilinen bir takipçi topluluğuna sahip tanınmış kişilere reklam vererek ürün ve hizmetlerinizin reklamlarını yapabilirsiniz.
  • Fotoğrafçılık yeteneklerinizi paylaşıp resimlerinize beğeni toplayabilirsiniz.
  • Canlı yayın ile konferans, kurs gibi yayınlar düzenleyip deneyimlerinizi toplulukla paylaşabilirsiniz.

Bütün bunların yanında Instagram yeniliklerden haberdar olmanın, farklı insanlarla tanışmanın iyi bir yoludur.

Instagram Story Özelliği Nedir ve Ne İşe Yarar?

Instagram’a hikaye paylaşma özelliği geldikten sonra kullanıcılar tarafından bu özellik oldukça beğenildi. Zamanla gelişen story paylaşma eklentileri artık daha efektif şablonlara sahip sayılır. AR teknolojisinin gelişmesiyle ve sosyal medyaya entegre edilmesiyle paylaşımlar çok daha renkli bir hal aldı.

Instagram Story de paylaştığınız gönderiler 24 içerinde silinir ve yeni gelen özellikler ile artık eski “story” gönderilerinize de ulaşabilirsiniz. Story paylaşımınıza müzik ekleyebilirsiniz. Hikayelerinizi başkalarına kısıtlayabilirsiniz. Başka hikayelere kolayca yorum yazabilirsiniz.  

Kısaca Instagram story gönderilerinizi başka kanallarda görüntülenmesinin, insanlarla hızlı etkileşim kurmanın ve daha efektif anlık paylaşımlar yapmanın iyi bir alternatifidir.

Yorum Yap