İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. KPSS için HES Kodu Gerekli Mi ?

KPSS için HES Kodu Gerekli Mi ?

featured

Pazar günü yapılacak olan KPSS için adayların aklına takılan sorulardan biri ise KPSS için HES kodunun gerekli olup olmadığıydı

ÖSYM’nin adaylardan istediği HES kodu bilgisi için ÖSYM’nin başvuru merkezine giderken veya bireysel olarak başvuru yapmadan önce HES kodlarını öğrenmeleri gerektiğini de bildirdi.Ardından ÖSYM sistemine girere hes kodu kısmından size verilen kodu sisteme girmeniz gerekmektedir.

HES Kodu Nasıl Alınır ?

HES Kodu almak isteyen adaylar hayatevesigar.saglik.gov.tr adresinden ulaşabilirler.

Google Play ya da AppStore üzerinden indirilen Hayat Eve Sığar uygulamasına TC Kimlik Numarası ya da E-Devlet sistemi üzerinden giriş yaparak HES Kodunuza ulaşabilirsiniz. Akıllı telefonu olmayan ya da belirtilen uygulamaya erişimi olmayan kullanıcılar ise SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla ve aralarında boşluk olacak şekilde; TC Kimlik Numarası, TC kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün olarak) yazarak 2023’e göndererek Hes kodlarına ulaşabilirler.

Ya da Google Play ve App Store uygulamalarından Hayat Eve Sığar uygulamasını indirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Şu anda özel bir üniversitede Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı okuyorum. Uzun bir zaman Yazı+ için içerik ürettim. Artık emekliyim.

Yorum Yap