1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

KYC İstemeyen Kimlik Gerekmeyen Borsalar Hangileri?


Günümüzde, merkezi borsalarda kripto ticareti yapmak için KYC’nin doğrulanması gerektiği çoğu zaman zorunlu tutuluyor. Aslında, kişisel belgelerinizi ve kimliğinizi riske atmadan erişebileceğiniz düzinelerce borsa var. Aşağıda sizin için hazırladığımız kılavuz, bu tür borsa platformlarını incelemekte ve KYC’siz kripto borsalarını kullanırken almanız gereken önlemleri ele almaktadır.

Borsanızı Değiştirin, Gizliliğinizi Koruyun.

Müşterinizi Tanıyın (KYC) mevzuatı, işletmelerin, özellikle para aktarımının söz konusu olduğu durumlarda, hizmetlerini kullanan kişilerin kimliğini doğrulamasını gerektirir. Buna sanal para birimleri de dahildir. Sonuç olarak, kripto borsalarının çoğu artık KYC’yi zorunlu kılıyor. Bununla birlikte, ticaret yapmak için bir KYC borsası (argo kullanıcıları tarafından “gözetim borsaları” olarak da anılır) kullanmak zorunlu değildir. Bir dizi borsa, KYC’yi zorunlu kılmayan veya resmi bir merkezi olmayan yargı bölgelerinde yasal olarak faaliyet göstermekte ve onları yasal yükümlülükler açısından gri bir alana yerleştirmektedir.

kyc

Gizliliğinize değer veriyorsanız ve kişisel bilgilerinizi meçhul kişilerin ve suçluların erişiminden uzak tutmak istiyorsanız, kripto para ticareti yapma hakkınızı güven içinde kullanabileceğiniz platformlar aramak mantıklıdır. Aşağıda bu tasarıya uyan borsalar yer almaktadır.

Nominex

Düşük ücretler, hızlı bir ticaret motoru ve gelişmiş teklif araçları, Nominex’in gösterdiği özellikler arasındadır. Günde 3 BTC’ye kadar KYC gerekmeden yatırılabilir ve çekilebilir. Seyşeller merkezli borsa (Bitmex ile aynı yerel ayarda kayıtlı) popüler bir ortaklık programı işletiyor, yatırımcıların doğru yatırımı bulması için demo hesapları sunuyor ve günlük alım satım turnuvalarını başlatmak üzere.

Stop, Stop Limit, Trailing Stop ve Scaled Nominex’te verilebilecek emir türleri arasındadır. 24 saat müşteri desteği vardır ve yerel NMX belirteci sahipleri için işlem ücretleri %50 oranında düşürülmektedir.

nominex

Bybit

Bybit , söylendiği gibi Bitmex’in KYC’yi tanıtması durumunda çok daha popüler hale gelebilecek popüler bir türev borsasıdır. Singapur’da kurulan Bybit, KYC gerektirmez. Bybit, temiz ve sezgisel bir düzene ve günün her saatinde ve birden çok dilde çalışan iyi bir müşteri desteğine sahiptir.

Bybit ile ilgili en iyi şeylerden biri, marj ticareti kılavuzlarıdır. Bunlar, yatırımcıların kripto ürünleri etkin bir şekilde takas etmek için gereken terimleri, püf noktalarını ve ipuçlarını öğrenmelerine yardımcı olur. iOS ve Google Play mağazalarında bir Bybit mobil uygulaması bulunmaktadır.

bybit

Binance

Dünyanın en büyük kripto para borsası aynı zamanda KYC’siz ticaretin kalesidir. KYC gerektirmeden spot ticarete erişebilir ve günde 2 BTC’ye kadar çekebilirsiniz. Ancak, marj ticareti ve diğer çeşitli Binance ürünleri için KYC gereklidir.

binance

Bitmax

Bitmax , 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana bir niş oluşturan popüler bir altcoin borsasıdır. Makul likidite, marj ticareti, listelenen geniş bir coin yelpazesi ve indirimli işlem ücretleri ve diğer avantajlar sağlayan yerel bir BTMX jetonu vardır. Borsa düzenli airdroplar düzenliyor ve kullanıcılarına BTMX ödünç vermek için USDT kazanmalarını sağlıyor. Borsaya para yatırma kredi veya banka kartı ile yapılabilir ve günlük 2 BTC çekme limiti ile KYC gerekliliği yoktur.

KuCoin

KuCoin, KYC gereksinimi olmadan belirli bir miktara kadar çok çeşitli kripto para birimleri satın almanıza, satmanıza ve saklamanıza olanak tanıyor. Ayrıca web sürümünün yanı sıra mobil uygulaması da vardır. KuCoin ayrıca ticaret botları, kaldıraç ve marj gibi daha az yaygın olan bazı özellikler sunuyor.

Ayrıca Kripto Para dünyasına yeni girdiyseniz ve Kripto Paraların ne olduğunu bilmiyorsanız bu yazımıza ya da Kripto Para Nasıl Alınır? hakkında bir rehber arıyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum Yap