1. Ana Sayfa
  2. Gündem

KYK Başvuruları Ne Zaman Başlıyor ?


Üniversite kayıtları devam ederken öğrencilerin ve velilerin merakla beklediği KYK yurt ve burs başvurularının ne zaman başlıyacağı oldu. Geçen sene ise KYK burs ve yurt başvuruları 19 Ağustos’ta başlayıp 26 Ağustos’ta başvuru süreleri bitmişti. KYK yurt ve burs başvurularının ne zaman başlayacağını ise YÖK açıklayacak. Gençlik ve Spor bakanlığı şu açıklamalarda bulundu:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, her yıl ağustos ayında aldığı yurt başvurularını, bu yıl yaşanan pandemi süreci sebebiyle Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleyecek ve kamuoyuyla paylaşacak.Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 pandemisi dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gerekli çalışmaları titizlikle yürüttüğü vurgulanarak, ‘’Bakanlığımız, ailelerinin bizlere emanet ettiği yüz binlerce üniversiteli gencimizin sağlık, huzur ve güvenliği için tüm tedbirleri almaktadır” açıklamasında bulundu.

Açıklamasından da anlayacağımız üzere pandemi nedeniyle geçen yıla istinaden bu sene süreler ileri bir tarihte olacak.

Gençlik ve Spor bakanı başka bir açıklamasında ise: “Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğümüzün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecektir. Gelişmeler Bakanlığımızın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) takip edilebilir.”

Yorum Yap