1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Metaverse Arsa Alma


Metaverse arsa alma konusu en çok merak edilen konulardan biridir. Metaverse kavramının hayatımıza girmesiyle birlikte yatırımcılar ve kripto para takipçileri bu alanda da aktif olmak ve kazanç sağlamak istiyor. Metaverse arsa alma işlemi bu işin ilk adımı diyebiliriz.

Gelin birlikte, arsa nereden alınır, nasıl alınır ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgilere göz atalım. Göz atmadan önce şunu da belirtmek istiyorum ki birçok yerde arsa yerine LAND kelimesine de rastlayabilirsiniz. LAND kelimesinin Türkçe karşılığı da ARSA’dır.

Metaverse arsa nedir?

Metaverse kavramına burada çok fazla detaylarına girmeden, kısaca sanal bir dünya olduğunu belirtelim. Metaverse arsa bu sanal dünyalarda size özel olarak verilen sanal bir alandır. Bu alanlarda bulunduğunuz meta dünyasında yeni dijital varlıklar oluşturabilirsiniz. 

Metaverse Arsa Alma 2022
Metaverse Arsa Alma 2022

Metaverse Arsa Nasıl Alınır?

Metaverse arsa nasıl alınır konusu ile ilgili kısaca bilgi vereceğiz. Metaverse arsa satın almadan önce projeleri güzel bir şekilde incelemeniz ve yatırımlarınızı bu doğrultuda yapmanızı öneririz. Metaverse arsa alma konusunda birçok proje bulunmaktadır. Bu yüzden projelerle ilgili araştırmaları uzmanlardan ve projenin geleceği ile ilgili net bilgilerle beraber karar vermeniz konusunda sizi uyarmak istiyoruz. Bu kısımda metaverse arsa alma projelerinin en çok tercih edilenlerinden sizlere bahsedeceğiz. Metaverse arsa nasıl alınır ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Metaverse Arsa Nasıl Alınır 2022
Metaverse Arsa Nasıl Alınır 2022
  • 1 – Decentraland (Mana Projesi) Mateverse Arsa Alma

Mana coin, metaverse arsa alma konusunda günümüzde en popüler projelerden biri diyebiliriz. Her geçen gün metaverse alanında kendisinden söz ettirmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra Samsung başta olmak üzere birçok markayla iş birliği de yapmaktadır. Metaverse arsa alma konusunda birinci listede bu yüzden Decentraland projesine yer verdik.

Decentraland arsa alma

Decentraland üzerinden arsa almak istiyorsanız platform üzerinde bir market bulunmaktadır. Bu market sayfası sayesinde arsa başta olmak üzere metaverse dünyası üzerinde kullanabileceğiniz birçok dijital varlık satın alabilirsiniz. Decentraland metaverse arsa alma sitesine ulaşmak için tıklayınız.

  • 2 – The Sandbox (SAND Projesi) Metaverse Arsa Alma

Metaverse arsa alma konusunda en popüler ikinci projedir. Son zamanlarda zaten SAND coin olarak sıkça duyuyoruz. The sandbox, çok kısa süre içerisinde uzmanların beklemediği seviyelere yükseldi ve herkesi şaşkına uğrattı diyebiliriz. Şuanda toplamda piyasa değeri 3.5 milyon dolara yaklaştı. Kurulduğu 2020 yılından bu yana %7.000 artış gösterdi.

The Sandbox arsa alma

Tüm metaverse arsa alma işlemleri ve mantığı aynı diyebiliriz. Her metaverse dünyasının kendisine öz market platformu bulunmakta ve arsa alma işlemleri bu market siteleri üzerinden gerçekleşmektedir. The Sandbox arsa alma sitesine ulaşmak için tıklayınız.

  • 3 – Axie Infinity (AXS Projesi) Metaverse Arsa Alma

Axie Infinity metaverse projeleri arasında en iyi 3. proje olarak bilinmektedir. Bu Metaverse dünyası büyük çoğunluğun bildiği Pokemon oyununa benzetilmektedir.  Aynı şekilde AXS projesinden arsa almak için platforma ait market sayfası bulunmaktadır. Axie Infinity arsa satın almak ve market linkine ulaşmak için tıklayınız.

Yukarıdaki liste harici diğer metaverse arsa alma projeleri:

  • Theta Network (THETA)
  • Enjin Coin (ENJ)
  • Ultra (UOS) Coin
  • OVR Coin

Metaverse Arsa Fiyatları

Metaverse Arsa Fiyatları 2022
Metaverse Arsa Fiyatları 2022

Metaverse arsa fiyatları, her projeye göre değişkenlik göstermektedir. Bu metaverse arsa fiyatları aynı zamanda bir zaman tükeneceğinden dolayı her geçen gün değerlenmektedir. Size yukarıda her projeye ait verdiğimiz market linklerinden metaverse arsa fiyatları konusunda en net bilgiyi alabilirsiniz.

Metaverse arsa fiyatları sürekli değişiyor mu?

Metaverse arsa fiyatları konusunda en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Projelerde neredeyse sistem tarafından satılan arsalar tükendi diyebiliriz. Bu yüzden metaverse arsa fiyatları artık kullanıcılar arasındaki ticarete dönüştüğünden dolayı sürekli olarak değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Metaverse arsa fiyatları artar mı?

Metaverse arsa fiyatları konusunda şuanda uzman ve tahministlerin görüşü projelere bu kadar ilgi duyulduğu sürece boyunca artacağı yönünde şimdiden bile projelerdeki arsa fiyatları oldukça yüksek fiyatlara ulaşmış durumda olduğunu söyelyebiliriz. Metaverse dünyalarında arsalar artık tükendiğinden dolayı rekabet artıyor ve yeni gelecek olan kullanıcılar sürekli yükselen arsa fiyatları üzerinden yararlanmak zorunda kalıyor.

Decentraland Örnek Metaverse Arsa Fiyatları 2022
Decentraland Örnek Metaverse Arsa Fiyatları 2022

Yukarıdaki görselde 05.03.2022 tarihinde Decentraland Market sitesinden alınan örnek bir görseli görüyorsunuz. Sizin için yukarıdaki görseli rastgele olarak seçtik ve ekledik metaverse arsa fiyatları satan kişiye göre değişkenlik gösteriyor. Bunun daha üstü veya altı fiyatlara rastlamanız mümkündür. Arsa fiyatları genel olarak bulunduğu konumlara görede değişkenlik gösteriyor.

Metaverse arsa satın alarak nasıl para kazanılır?

Metaverse satın alma işleminden sonra aldığınız bu alanlarda kendinize ait dijital varlıklar inşa edebilirsiniz. Örneğin, metaverse arsanız üzerinde NFT satışı yapabileceğiniz galeri inşa edebilirsiniz. İnsanlar sizin galerinizi ziyaret ederek, NFT’lerin beğenilmesi durumunda satın alırlar ve böylece para kazanmış olabilirsiniz.

Başka bir örnek ile bazı metaverse projelerinde araç galerisi dahi açanlar bulunduğu söyleniyor. :) Bu fikirleri geliştirerek metaverse arsa alma işleminden sonra üreteceğiniz tüm dijital varlıklardan gelir elde edebilirsiniz.

Ayrıca son zamanlarda en çok aratılan ve dikkat çeken iki konu “Pi Network Ne Zaman Değer Kazanacak” ve “Pi Coin Hangi Borsada” içeriklerini sizin için hazırladık. Bu yazıların sizin için dikkat çekeceğini düşündük ve okumanızda fayda olduğunu düşüyoruz.

Yorum Yap