Gündem

Meteor Yağmuru Geliyor

Eğer doğru koşullarda iseniz saatte 100’den fazla meteor görmeniz mümkün

Bu basitçe, göktaşlarının ortaya çıktığı göksel bölgenin gecenin erken saatlerinde gökyüzüne yerleştirildiği anlamına gelir. Yerel saatle 2 civarında en yüksek seviyesinde olacak, ancak gece yarısından önce dışarı çıkmak size yine de bol bol görme şansı veriyor. Artı, bu saatler ufukta parlak, yavaş hareket eden “Dünya otlayanları” görmek için en iyi zamandır.

Alt satır: İkizler’i aramak için gerçekten kötü bir zaman yok. Ayrıca İkizler’i görmek için İkizler’e bakmanıza gerek yok . Göktaşları gece gökyüzünde hemen hemen her yerde görünebilir, ancak tipik olarak İkizler’den uzaklaşacaklardır .

4 Aralık Cuma gününden itibaren duşun resmi olarak aktif olduğunu söylese de, ideal koşullar altında saatte 150’ye kadar göktaşı görmenin mümkün olabileceği zirve noktası 13 Aralık Pazar ve 14 Aralık Pazartesi günü gerçekleşiyor.

Neyse ki ay, o geceleri kıt hale getirerek bu koşulları sağlamak için üzerine düşeni yapacak. 14 Aralık’ta yeni ayın düşmesi ile görünürse, yalnızca ayın en küçük şeridi olacaktır. Geri kalanı yerel hava durumuna ve gece gökyüzünün ışıktan uzakta geniş, net bir görüntüsünü bulma yeteneğinize bağlıdır. kirlilik.

Bunu başarabilirseniz, yapmanız gereken tek şey uygun şekilde giyinmek, arkanıza yaslanmak, gözlerinizi ayarlamasına izin vermek, rahatlamak ve izlemek. İkizler çocukları soluk, uçup giden “kayan yıldızlar” dan parlak, yoğun renkli çizgilere ve hatta arada bir ateş topuna kadar değişebilir. Kuzey Yarımküre’de göktaşlarını tespit etme şansınız daha yüksektir, ancak İkizler ekvatorun güneyinde, gecenin hemen ilerleyen saatlerinde ve daha az sayıda görünür.

Yazar hakkında

Makaleleri

Şu anda özel bir üniversitede Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı okuyorum. Uzun bir zamandır Yazı+ için içerik üretiyorum.
Benzer Yazılar
GündemSağlık

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Yeni Rekoru Açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya aşılama takvimi süresince yeni bir rekora imza attıklarını…
Devamını oku
Gündem

Babalar Günü Ne Zaman?

2021 yılının takvimine göre bu yıl Babalar Günü 20 Haziran 2021 Pazar gününe denk…
Devamını oku
EğitimGenelGündem

2021 KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır ?

2021 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik için başvuruları sınav adayları nasıl yapacağı hakkında…
Devamını oku
BLOG ABONELİĞİ
Gündemden Haberiniz Olsun
Yazı+ aboneliğinizi hemen şu anda ücretsiz olarak başlatabilir ve yeni yayınlanan tüm yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir