1. Ana Sayfa
  2. Genel

Netflix, Atiye’nin İkinci Sezonuna Ait İlk Fotoğrafları Paylaştı


10 Eylül’de Netflix’te tüm abonelerin beğenisine sunulacak Atiye dizisinin 2. sezonuna ait görseller Netflix tarafından paylaşıldı. Çevrimiçi yayın servisi devi ayrıca Atiye’nin 2. sezonuna ait ipucu niteliğinde bir açıklama da yaptı.

Netflix Türkiye’nin ikinci orijinal dizisi olan Atiye, yaklaşık 10 ay aradan sonra 2. sezonuyla birlikte 10 Eylül’de Netflix kullanıcılarının karşısına çıkacak. Geçtiğimiz günlerde dizinin yayın tarihini duyurmak amacıyla kısa bir tanıtım videosu hazırlayan Netflix, şimdilerde ise Atiye’nin yeni sezonuna ait ilk fotoğrafları paylaşıyor.

Senaryosunu Jason George, Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal’ın kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda ise Ozan Açıktan, Gönenç Uyanık ve Ali Taner Baltacı’nın yer aldığı Atiye’nin 8 bölümlük ilk sezonunda Beren Saat ve Mehmet Günsür’ü başrolde izlerken; bu isimlere Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Tim Seyfi, Civan Canova, Hazal Türesan ve Meral Çetinkaya’nin eşlik ettiğini görmüştük.

Bilmeyenler ve hala izlemeyenler için; diziye adını veren Atiye karakterinin mistik hikayesini merkezine alan dizi, çocukluğundan bu yana anlamını dahi bilmediği şekilde aynı şekli çizen Atiye’nin bu şeklin binlerce yıl önce inşa edilen Göbeklitepe’de bulunduğunu öğrenmesi ve şeklin hikayesini öğrenmek için uzun bir maceraya atılmasıyla başlıyor.

Yazının başında da belirttiğim gibi Netflix, 2. sezona ait bazı ipuçları içeren bir açıklamada bulundu. Bu açıklamaları olduğu gibi sizlere aktarıyorum;

“Tüm gerçekleriyle yüzleşip, kendini kabul etmeyi öğrenen Atiye; istediği her şeyin mümkün olabileceğini ve insanın gücünün sınırsızlığını gördükten sonra, ölen kardeşi Cansu’yu geri istemiştir. Göbeklitepe’deki boyut kapısından geçerek, kardeşinin hayatta olduğu bir olasılığa gider. Ancak bu olasılıkta hiç bir şey, alıştığı ve bildiği gibi değildir. Tanıdığı kimse Atiye’yi tanımamaktadır. Çünkü kardeşinin hala sağ olduğu bu yerde, Atiye ve hatta geldiği kapı olan Göbeklitepe hiç var olmamıştır…

Daha önce kendi yoluna yürüyen Atiye, bu kez başkaları ve toplum için hareket etmeyi öğreniyor. Bu seferki, onun kahramanlığının aşka ve insanlığa adanma hikayesi…”

Yorum Yap