1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Netflix Dizisi Squid Game Rekor Kırdı


Netflix’in son programlarından biri olan “Squid Game“, yayın devi için dünya çapında bir sansasyon yarattı. Bir nedenden ötürü borçlu olan büyük bir yarışmacı grubu etrafında odaklanan “Squid Game”, bu yarışmacıların büyük miktarda para kazanmak için çocuk oyunlarında yarıştığını görüyor. İşin püf noktası, kaybedenlerin “elenmesi” ve onların hemen infaz edildiğini söylemenin güzel bir yolu.

“Squid Game”, Netflix için sürpriz bir nimet olduğu tahmin edilirken, bu spekülasyonları doğrulamak için kesin bir sayı yayınlanmadı. ” Squid Game ” popülaritesi göz önüne alındığında, Netflix’in benzeri görülmemiş başarısı hakkında övünen bazı resmi rakamlarla çıkması an meselesi gibi görünüyordu.

Netflix, resmi Twitter hesabında, platformdaki ilk ayında 111 milyon izleyicinin izlediği “Squid Game”in tüm zamanların en büyük lansmanı olduğunu doğruladı. Karşılaştırma için, önceki rekor sahibi “Bridgerton” , Netflix’teki ilk 28 gününde 82 milyon izleyiciye ulaşmıştı.

Bunun “Squid Game” dizisinin geleceğine dair ne anlama geldiğini merak etmek yerinde olacaktır. Sezon 1’in sonunda hala açık kalan birkaç konu başlığı vardı, bu yüzden Sezon 2’nin neredeyse tamamı garanti edilmiş gibi görünüyor. Yine de, televizyon ve yenilemeler dünyasında hiçbir şey kesin değil, bu yüzden hayranların sadece bekleyip görmeleri gerekecek.

Yorum Yap