Öğrenme Hızını Artırmak İçin Öneriler

öğrenmehızınıartırma

Öğrenme hızınızın yavaş veya hızlı olması hayatınızla ilgili pek çok durumla yakından ilgilidir. 

  • Ortam, sizin mentaliteniz, çevre, gürültü, rahat bir durumda olup olmadığınız yakın zamanda yaptığınız diğer işler öğrenme durumunuz etkileyebilir. Bunun dışında öğrenmek istediğiniz konunun sizin için anlamının ne olduğu, öğrenme hızını etkileyen başka faktördür.  
  • Zihin bağımsızdır ve çoğu zaman “bulanık, dağınık yada başka şeylerle ilgili” olabilir. Öğrenme hızınızı artırmak için sorununuzun ne olduğunu bulmanız ve olumsuz etkilerinden kurtulmanız dikkatinizi artırmak için yararlı olabilir. 
  • Hızlı öğrenmek için “dahi” olmaya gerek yok. Sadece ilgi alanlarınızı bulmak ve onlara yoğunlaşmak öğrenme sürenizi yarıya indirebilir.
  •  Öğrenme şeklide öğrenme hızını etkileyen önemli bir faktördür. Bazı insanlar işitsel olarak daha iyi kavrarken bazıları görerek, deneyimleyerek veya okuyarak öğrenebilir. Sizde hangi yolla daha iyi öğrendiğinizi keşfederek öğrenme hızınızı iki katına çıkarabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız “Öğrenme Hızını Arttırma Yöntemleri” içeriğimizin sonuna geldik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için sitemizin ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version