1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Oxford Üniversitesinden Korona Aşısı Açıklaması Geldi

Oxford Üniversitesinden Korona Aşısı Açıklaması Geldi

featured

COVID-19’un ara analizi Oxford Üniversitesi ve biyoteknoloji firması AstraZeneca tarafından geliştirililen aşının , aşı geliştirme ekibine göre

%70,4’lük ortalama bir “fayda” gösteren büyük, faz 3 klinik denemeden elde edilen verilerle cesaret verici sonuçlar göstermiştir. 

Bir aşının savunmasız popülasyonlar arasında mümkün olan en kısa sürede dağıtılması ve virüsün daha fazla yayılmasını önleme umuduyla, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde aşı geliştirmek için çok sayıda çaba sarf edilmektedir.

Pazartesi günü, AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi , Pfizer’den aşı adaylarından sadece haftalar sonra, haber kanallarında verileri açıkladı.Ve Moderna’dan COVID-19 enfeksiyonlarına karşı %90 etkili olduğunun gösterildiğini açıkladı.

Oxford Aşı Grubu direktörü Andrew Pollard, Oxford basınında “Dozlama rejimlerimizden birinin% 90 civarında etkili olabileceğini ve bu doz rejiminin kullanılması halinde planlanan aşı tedarikiyle daha fazla insanın aşılanabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Şu anda özel bir üniversitede Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı okuyorum. Uzun bir zaman Yazı+ için içerik ürettim. Artık emekliyim.

Yorum Yap