Sağlık

Oxford Üniversitesinden Korona Aşısı Açıklaması Geldi

COVID-19’un ara analizi Oxford Üniversitesi ve biyoteknoloji firması AstraZeneca tarafından geliştirililen aşının , aşı geliştirme ekibine göre

%70,4’lük ortalama bir “fayda” gösteren büyük, faz 3 klinik denemeden elde edilen verilerle cesaret verici sonuçlar göstermiştir. 

Bir aşının savunmasız popülasyonlar arasında mümkün olan en kısa sürede dağıtılması ve virüsün daha fazla yayılmasını önleme umuduyla, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde aşı geliştirmek için çok sayıda çaba sarf edilmektedir.

Pazartesi günü, AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi , Pfizer’den aşı adaylarından sadece haftalar sonra, haber kanallarında verileri açıkladı.Ve Moderna’dan COVID-19 enfeksiyonlarına karşı %90 etkili olduğunun gösterildiğini açıkladı.

Oxford Aşı Grubu direktörü Andrew Pollard, Oxford basınında “Dozlama rejimlerimizden birinin% 90 civarında etkili olabileceğini ve bu doz rejiminin kullanılması halinde planlanan aşı tedarikiyle daha fazla insanın aşılanabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Yazar hakkında

Makaleleri

Şu anda özel bir üniversitede Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı okuyorum. Uzun bir zamandır Yazı+ için içerik üretiyorum.
Benzer Yazılar
Sağlık

Diyet Nedir ve En Popüler Diyet Çeşitleri Nelerdir?

Diyetin sözlük anlamı, sağlığı koruma veya düzeltmek amacıyla yapılan beslenme düzeni…
Devamını oku
Sağlık

İdeal Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Koronavirüs salgını hem bizi evlere kapattı hem de kişisel bakım algılarını tamamen…
Devamını oku
Sağlık

Spordan Önce Kahve İçmek Zararlı Mıdır?

Kahvenin sayısız faydaları olduğu hep söylenmektedir. Her yaştan insan kahve içmeyi sever…
Devamını oku
BLOG ABONELİĞİ
Gündemden Haberiniz Olsun
Yazı+ aboneliğinizi hemen şu anda ücretsiz olarak başlatabilir ve yeni yayınlanan tüm yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir