1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Portbagaj (Tavan Bagajı) Nasıl Seçilir?


Portbagaj, yani tavan bagajı, aracıyla seyahat etmeyi sevenler için kesinlikle vazgeçilmezdir. Özellikle kalabalık bir aileniz varsa veya araba bagajı sizin için yetersizse portbagaj almak zorundasınız diyebiliriz.

Portbagaj Nedir?

Portbagaj, arabaların tavanlarına yerleştirilebilen; oldukça kullanışlı ek depolama alanlarıdır. Seyahat etmeyi sevenler, arabasıyla uzun yola çıkanlar ve kalabalık aileler tarafından sıklıkla tercih edilir. Fakat oldukça pahalı olan bu ürünü seçerken paranızı çöpe atmamalı ve aracınıza en uygun modeli seçmelisiniz.

Arabaya Uygun Portbagaj Nasıl Seçilir?

Arabanıza uygun bir portbagaj alırken, aracınızın tavanına göre hareket etmenizde fayda var. Öncelikle tavan raylarını kontrol etmelisiniz. SUV ve minibüs modellerinde sıklıkla karşımıza çıkan bu aparatlar, tavan bagajlarının entegrasyonunda kullanılır. Eğer aparat, arabanızda yoksa çatıya direkt olarak monte edilen ürün modellerini tercih edebilirsiniz.

Portbagajlar, arabaya özel veya birçok araç ile uyumlu şekilde satılabilir. Bu noktada önceliğinizin arabanıza özel modeli seçmek olmasını tavsiye ediyoruz. Eğer arabanıza uygun bir ürün bulamazsanız, evrensel olarak üretilmiş modellere göz atabilirsiniz.

Portbagaj
Portbagaj Örneği

Portbagaj Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Portbagajlar, yazımızın başında da demiş olduğumuz gibi oldukça kullanışlı ürünlerdir. Bu ürünlerin avantajlarından bazıları ise şunlardır;

  • Ek depolama alanı sunarlar
  • Görüşünüzü azaltmadan yük taşıyabilirsiniz
  • Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptirler
  • Tavan bagajları, sürüş deneyimini veya zorluğunu etkilemez

Portbagaj Yakıt Tüketimini Arttırır Mı?

Portbagaj almadan önce her araba sahibinin kafasına takılan bir soru da budur. Portbagajlar, aracın ağırlığını arttırdığı için benzin tüketimini arttırırlar. Bu artış (boş bir bagaj ile) 100 kilometrede yalnızca 200 mililitredir.

Yorum Yap