1. Ana Sayfa
  2. Gezi

Seydikemer’de Yemek Yenilebilecek Yerler: Cennet Deresi Restaurant


Seydikemer ilçesi, Fethiye bünyesinde bulunan Kemer beldesinin, ilçeye dönüştürülmesi ve isminin Seydikemer olarak değiştirilmesi sonucu oluşturulmuştur.

Seydikemer ilçesi; adını en başta Fethiye iline bağlı olan, Seydiler ile Kemer köylerinin isimlerinin birleşiminden almıştır. Seydiler köyü, çok önceden Seki köyü ile birlikte aynı muhtarlığa bağlı idi bir süre sonra Seydiler köyü muhtarlığı ayrılmıştır ve Seydiler köyü müstakil bir köy unvanı almıştır. Kemer Beldesine baktığımızda ise ismini köyde bulunan tarihi geçmişi uzun dönemlere ait olan Kemer Köprüsü’nden alır.

Kemer; 1915 yılında Seydiler kasabasına ait bir mahalle ve bucak merkezi konumunda idi. 1946 yıllarına gelindiğinde aralarında 4 km. olan Seydiler köyü’nden çekilerek müstakil bir köy haline getirilmiştir. Seydiler köyünde 1911 yılında belediye teşkilatı inşa edilmiştir. Ardından tarih 12 Kasım 2012’yi gösterdiğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen 6360 sayılı Kanun ile ismi, Seydiler köyü ile birleşiminden dolayı ismi ‘Seydikemer’ olarak bırakılmıştır.

Seydikemerde Yemek Yenilebilecek Yerler

Seydikemerde ne yenir içerikli bu makalemizde; Seydikemere has meşhur yemekler, yöresel yemekler, Seydikemer kebap çeşitleri, Seydikemer köy tavuğu çeşitleri kısacası sizlere çok beğeni toplayan Cennet Deresi Restoranı hakkında detaylı bilgiler aktaracağım.

Cennet Deresi Restoran Hakkında Her Şey

12 yıllık bir geçmişe sahip olan Cennet Deresi Restoran her daim temizliğe, doğallığa, hijyene, taze ürün seçimlerine ve her zaman kendilerine ait çiftlikten getirilen etler ile sizlere her daim kaliteli hizmet sunmaktan onur duymaktadır.

Cennet Deresi Restoran Menüleri

Menüler incelendiğinde Cennet Deresi Restorana ait, olmazsa olmaz denilecek en çok tercih edilenler listesinde başı pide çeşitleri ve köy tavuğu almaktadır.

Diğer Menüler

  • IZGARA ÇEŞİTLERİ: Adana ızgara, Urfa ızgara, Köfte ızgara, Beyti Kebap, Et Şiş Izgara, Pirzola, Tavuk Şiş Izgara, Tavuk Pirzola, Kanat Izgara, Kelebek Izgara
  • FIRINLAR: Fırında Cipura, Fırında Levrek
  • TAVALAR: Tavada Alabalık, Tavada Cipura, Tavada Levrek
  • GÜVEÇLER: Güveçte Köfte, Güveçte Tavuk, Güveçte Alabalık
  • PİDELER: Lahmacun, Çökelekli Pide, Kıymalı Pide, Kaşarlı Pide, Kıymalı&Kaşarlı Pide, Kıymalı&Kaşarlı& Yumurtalı Pide, Kıymalı&Yumurtalı Pide, Karışık Pide, Kaşarlı&Yumurtalı Pide, Kaşarlı&Sucuklu&Yumurtalı Pide
  • SAÇ ÇEŞİTLERİ: Saç Kavurma, Yaprak Kavurma, Yaprak Ciger, Tavuk Sote
  • TATLILAR: Künefe, Kabak Tatlısı
  • İÇECEKLER: Ayran, Şişe Kola, Kutu Kola, Şişe Fanta, Kutu Fanta, Şişe Gazoz, Kutu Gazoz, Şalgam, Ice Tea

Yorum Yap