1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Sivilce İzleri İçin Krem Önerileri


Sivilce izlerinizden kısa süre içerisinde kurtulmak istiyorsanız sizlere hem doğal hem de oldukça etkili bir ürün olan salyangoz kreminden söz edeceğiz. Salyangoz kremi düzenli kullanım sonucunda neredeyse 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde sivilce izlerinizden kurtulmanızı sağlamaktadır.

Salyangoz eski çağlarda pek çok durum için kullanılan bir canlı olarak bilinmektedir. Bunun nedeni ise salyangozun içerisinde yer alan bazı maddelerdir. Antioksidan etkisi sağlayan bu maddeler sayesinde sivilce izleri de çok kısa bir süre içerisinde kaybolmaktadır. Salyangoz kreminin sivilce izlerini ya da lekelerini geçirmesini istiyorsanız, düzenli olarak her gün temiz cildinizin üzerine uygulamalısınız. Yapısı oldukça hafiftir bu nedenle oldukça kolay emilir ve iz bırakmaz. Bu sayede dilerseniz yatmadan önce de rahatlıkla sürebilirsiniz. Böylece sabaha kadar cildinizde kalır ve daha hızlı bir şekilde sivilce lekelerini geçirir.

Sivilce izleri için kullanılan salyangoz kreminin hiçbir yan etkisi olmadığı gibi yağlı ya da kuru fark etmeden tüm ciltler için uygundur. Hem bakım yapan hem de onarım sağlayan salyangoz kremi sayesinde kısa bir süre içerisinde sivilce izleriniz geçer ve bir yandan cildinize bakım yapmış da olursunuz. Bu açıdan da oldukça yararlı bir kremdir çünkü tek etkisi sivilce izleri üzerine değildir. Cildi gençleştirme, pürüzsüzleştirme gibi pek çok yararı da bulunduğu söylenmektedir. Kullanan herkesin memnun kaldığı salyangoz kremi son yılların sivilce izleri için üretilen en başarılı kremi olarak bilinmektedir.

Sivilce izleri için farklı kremler de bulunmaktadır. Ancak bu kremler genellikle kortizon içerikli ya da kozmetik kremlerdir. Kortizon kullanmak bir yandan yararlı olsa da yan etkileri oldukça fazladır. Kozmetik kremler ya da dermo kozmetik kremler de içerisinde çok fazla koruyucu madde bulundurduğu için yine yan etkisi çoktur. Yan etkisi olduğu gibi salyangoz kremi kadar başarılı sonuçlar da alınamamaktadır. Bu nedenle sivilce izlerinden kısa sürede kurtulmanın en mantıklı yolu salyangoz kremidir. Eğer sivilce izlerinizden bir türlü kurtulamıyor ve doğal içerikli bir ürün kullanmak istiyorsanız mutlaka salyangoz kremini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.  Şimdi size leke gidermede etkili kremlerden bahsedeceğiz.

Contractubex Jel Krem

Piyasadaki en iyi yara ve iz giderici kremlerden birisidir. Bu kremin etkilerini diğer bloglarımızda detaylı olarak bulabilirsiniz. Bu ilacı kullanmaya başladığınız zaman güneşe çıkmamaya dikkat edin. Piyasanın diğer en etkili kremlerinden olan bepanthole göre daha iyi olduğu konusunda görüşler mevcuttur. Dikiş izi gidermede oldukça etkili bir kremdir.

İlvina Salyangoz Özlü Krem

Leke şeklinde vücudunuzda kalıcı etki bırakan izleri gidermede kullanılır. Sivilce izleri ile başı dertte olan hastaların piyasada aradığı ve ulaşmak istediği moda ilaçlardandır. Kullananlar genelde bu kremden memnun kalmaktadır. Salyangoz özü cildi yenileyici etki göstermektedir. Cildi yenileyip gençleştirici etki göstermektedir. Kullanan olumlu sonuç alan hastalar ciltlerini parlak ve canlı görmüşlerdir.

Madecassol Krem

Krem bağ dokusunun oluşum sürecini hızlandırarak çalışmaktadır. Yanık tedavisinde aktif olarak kullanılan bir kremdir. Asiticia özü ile cildi yenileyici ve izleri giderici etki gösterir. Özellikle yanık sorunu olanlar ve izleri bulunanlar bu kremden oldukça başarılı sonuçlar almışlardır. Ayrıca sivilce izleri ve çeşitli izler içinde kullanım yapılmaktadır. Kremin detaylı incelemesini youtube ne diyem Mahmut kanalımızdan bulabilirsiniz.

Expigment Krem

Bu krem cilt ağartıcı özelliği ile bilinir. İçeriğindeki hidrokinon ile lekeleri açıcı etki gösterir. Güneşe çıkarken çok dikkat edilmelidir eğer bu krem kullanılacaksa. Son derece etkili bir kremdir. Fakat yapılan bazı araştırmalar hidrokinonun kansere neden olabilecek etkiler gösterdiğini kanıtlamış ve bazı ülkelerde yasaklanmıştır.

Fenirepair Jel Krem

Kremde 5.5 oranında ph vardır. Bu sayede hücreler yenilenir ve nem ortamı sağlanır. Krem yara izi oluşmasını engellerken soğutucu etkisi ile ağrı kesici özelliği de gösterir.

Zdrave Universal Krem

Renk bozuklukları için tercih edilen kremlerden bir tanesidir. Kadınlar tarafından uçuk ve sivilce tedavisinde tercih edilmektedir. Ayrıca sivilce oluşumunu engelleyici etki gösteren bir kremdir. Krem ayrıca güneş yanığı, pişik ve koltuk kasık gibi bölgelerdeki tahrişi azaltmada etkin olarak kullanılır.

Dermatix Sigel Ultra Jel

Kabaran yara izlerini tedavi eder. Koyu renkli yaraların rengini açarak tedavi eder. Yara izlerinin görünümünü düzenleyici etki gösterir. 2 kez uygulama ile 2 ayda sonuç alınması beklenir.

Mederma Krem

Çok geniş alanlarda kullanılan bir kremdir. Sivilceler başlangıç olmak üzere ameliyat izlerine kadar kullanılmaktadır. Nemlendirici özelliği ön plandadır ve bitkisel özü sayesinde tercih edilmektedir. Günde 3 kere kullanılır.

Oksitin Krem

Demet Evgar’ın da kullandığı bir kremdir. Çinko etkili bir kremdir. Yanık, pişik, cilt tahrişlerinde kullanılır. Doktor tavsiyesi ile kullanılır.

Xeragel Krem

Silikon bir jel olarak sunulmuştur. Yara izlerini tedavi etmede kullanılır. Dirseklerde, yüzde, kol ve boyunda kullanılır. Diğer yanık kremlerine göre pahalıdır. Dünyaca ün yapmış bir ilaçtır. Yara izlerinde kullanılır.

Scar Zone Krem

Sivilceler için de kullanılan bir kremdir 15 faktörlük güneş koruma özelliği içerir. Yara izi azaltıcı özelliği vardır. Akneler için kullanılan ve yara izi için kullanılan olmak üzere çeşitleri bulunuyor.

Scarex Jel Krem

Yara izlerini giderici etki gösteren krem silikon jel şeklindedir. Aşırı miktarlarda kollojen oluşmasını engeller. Yara izlerini tedavi edici etkisi klinik ortamda kanıtlanmıştır. Akne yara izlerinde ve bir sürü çeşit yara izinde aktif olarak kullanılır.

Pohli Krem

Cildi temizleyen ve pürüzsüzleştiren bir kremdir. Sivilce izlerinde cilt bakımında ve siyah noktalar için kullanıma uygundur. Bitkisel özlüdür. Ayrıca kahverengi cilt lekelerini giderici etki de gösterir. Kullanmadan önce cildinizi ılık su ile temizleyiniz. Günde 2 veya 3 kez kullanım önerilir.

Regenia Krem

Yıpranmış ciltleri tedavi etmede oldukça etkilidir. Paraben bulundurmayan yapısı ile cildi korur ve yeniler. Cildinizi yıpratıcı etkilerden koruyarak genç kalmasını sağlar. Çok derin olmayan yara izlerini gidermede önerilen kremler arasındadır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Önerilerinize bayıldık! Her bireyin ergenlikten bu yana savaştığı sivilce problemi için pratik çözümler sunmuşsunuz! Kaliteli içeriğiniz sayesinde birçok detay öğrendik! Kesinlikle denenmesi gereken ürünler bunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir