1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Telegram, Artık WhatsApp Sohbet Geçmişinizi İçe Aktarabiliyor


Telegram, sohbet geçmişinizi WhatsApp’tan içe aktarma özelliğini ekledi. Bu, mesajlaşma servisinizi değiştirecekseniz geçmiş konuşmalarınızı kaybetmeyeceğiniz anlamına gelmektedir.

Telegram İOS’dan sonra bu özelliğin Android için de mevcut olduğunu duyurdu. Telegram’ın iOS değişiklik günlüğüne göre WhatsApp’ın yanı sıra Line ve KakaoTalk’tan sohbet geçmişleri de içe aktarılabilir. 

Her WhatsApp kullanıcısının bir Telegram hesabı olduğu sürece, iOS’ta sohbetleri WhatsApp’tan Telegram’ın en son sürümüne aktarabileceğinizi ve konuşmaya devam edebileceğinizi doğrulandı.

Özelliğin eklenmesi, Telegram’ın kullanıcı sayılarında büyük artışlar bildirmiştir. Hizmet şu anda dünya çapında 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Nedeni, Facebook‘un sahip olduğu mesajlaşma uygulamasıyla ilgili gizlilik endişelerine yol açan WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası gibi görünüyor.

WhatsApp, yeni politikanın uygulanmasını geciktirdi ve tüketici sohbetlerinin veya profil verilerinin güvenliğini etkilemeyeceği konusunda ısrar etmektedir. WhatsApp’tan Telegram‘a giden kullanıcılar için, sohbet geçmişlerini yanlarına alabilmek, geçiş yapmak için daha az engel anlamına geliyor.

İOS’ta Facebook’un mesajlaşma hizmetinden bir sohbeti içe aktarmak için ilgili sohbeti açın ve bilgi ekranını açmak için sohbetin üst kısmından grup veya kişi adına dokunun. Oradan, “Sohbeti Dışa Aktar” seçeneği, Telegram’ı seçme seçeneğini göreceğiniz iOS paylaşım sayfasını açar. Ardından, mesajları içe aktarmak için bir Telegram sohbeti seçin. Bu şekilde sohbeti aktarmış olacaksınız.

Bu arada Android’de Telegram, WhatsApp’ın “Sohbeti Dışa Aktar” seçeneğinin sohbetin sağ üst köşesindeki üç nokta düğmesine dokunup ardından “Daha Fazla” yı seçerek bulunabileceğini belirtiliyor.

Yorum Yap