1. Ana Sayfa
  2. Genel

Teşhir Ürünü Ne Demek?

Teşhir ürünü ne demek? Teşhir ürünü alınır mı? Bu soruların yanıtları ve tüm merak edilenler makalemizde.


Özellikle de son zamanlarda ismini sıkça duymaya başladığımız teşhir ürünleri ile ilgili merak edilenleri okurlarımız için detaylarıyla yanıtlıyoruz.

Teşhir ürünleri mağazaların satışını yapığı ürünleri müşterilerin testini yapması ve yakından inceleme yapması için ambalajından veya kutusundan çıkararak sergilediği ürünlere denmektedir.

Teşhir Ürünü Neden Uygun?

Potansiyel müşterilerin ürünleri derinlemesine inceleyerek özelliklerine yakından bakmış oluyor ve kozmetik olarak nasıl olduklarını inceleyebiliyorlar. Çoğu mağazada teşhir ürünü promosyonlu olarak satışa çıkarak ayrıca ciddi indirimlerle satışı yapılmaktadır. Ürünlerin ucuz olmasının sebebiyse, müşterilerin ambalajı açılmamış sıfır ürün olarak tabir edilen ürünlerden olmamasıdır.

Teşhir Ürünü Alınır mı?

Teşhir ürünleri çoğunlukla alıcıların satın alırken emin olamadığı ürünlerdir. Elbette ki satıcıların bu ürünleri ucuz fiyatlarla satışa çıkarmaları kullanıcıların ilgisini çekiyor. Buna karşın satılan ürünlerin kozmetik açıdan sorun barındırması veya bir zaman sonra bozulması gibi bazı problemler yaşanabileceğinden temkinli yaklaşmak çokça faydalı olacaktır.

Teşhir Ürün Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle yapılması gereken teşhir ürünümüzün kozmetik açıdan inceleme yapılmasıdır. Teşhir ürünleri bazı zamanlar aylarca hatta ve hatta yıllarca orada sergileniyor olabilmektedir. Bundan dolayı kırık, ezik, çizik vb. birtakım hasarların yaşanma olasılığı da artmaktadır. Ürünü satın almadan evvel buna benzer hasarların olmadığından emin olmak çokça önemlidir.

Mağazalarda indirim fiyatlardan satılan teşhir ürünleri promosyon ürünler olarak kabul edilmekte. Ayrıca bu ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bundan ötürü ürünü satın almadan öncesinde mağaza yetkilisine ürünün iade yapılıp yapılmayacağını kesinlikle sormalısınız.

Eğer teşhir ürünleri ayıplı ürün konumuna alınmamış ise diğer ürünler gibi garanti şartlarına sahip olmak zorundadır. Fakat bazı mağazalar garanti zamanını ürünün teşhir edildiği andan itibaren başlatabilmektedir. Bu esnada ürünün ne kadar zaman garantisi olduğuyla ilgili mağazadaki yetkili satıcıdan mutlaka detaylıca bilgi almanızı öneriyoruz.

Ürün incelemeleri yaptığımız teknoloji ağırlıklı Youtube kanalımıza buradan erişebilirsiniz.

Yorum Yap