1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Twitter Nedir? Twitter Güvenli midir?


Sizler için bu yazımızda Twitter hakkında bilgiler vereceğiz. Sizi daha fazla bekletmeyelim, iyi okumalar dileriz.

Twitter genellikle insanların politika, sağlık, ekonomi, eğitim, sanat gibi konularda kendi düşüncelerini dile getirdiği bir mini blog sitesi olarak kullanılır. Twitter beslemeleriniz profilinizde görülseler de dünyanın her yerinden okunabilir. Gizlilik topluluğun amaçlarından birisi değildir ve paylaşılan postlar sayesinde insanlar birbirleriyle bağlantı kurabilirler.

Twitter’ı diğer sosyal medyalardan ayıran en önemli özelliği ise # ile başlayan kelimeler, kelime öbekleri etiketlemek ve bu şekilde anasayfa da herkesin görebileceği gönderiler oluşturmaktır. Bu gönderilere Tweet denilir.

Tanınan kişiler; sanatçılar, politikacılar ve iş adamları gibi ünlüler twitterı sıklıkla bir kitle iletişim aracı olarak kullanırlar.

Twitter ücretli midir?

Hayır, yeni bir hesap açmak oldukça kolay ve ücretsizdir.

Twitter güvenli midir?

Twitter’da çoğu kullanıcı tam isim ve soy isimlerini kullanmaz, adres, ödeme vb. Özel bilgiler paylaşılmaz bu yönde Twitter son derece güvenlidir. Diğer yandan Twitter’da paylaşılan gönderiler anonimdir. Gönderileri başka kişiler retweet ederek paylaşabilirler. Yani gönderiniz, resminiz Twitter’da viral olabilir ve yayılabilir eğer gizlilik önceliğiniz ise Twitter sizin için güvenli olmayabilir. Sizler için hazırladığımız Twitter içeriğimizin sonuna geldik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için sitemizin ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap