1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Uzman Erbaş Olmak İsteyen Genç Adaylara Jandarma’dan Duyuru Geldi

Uzman Erbaş Olmak İsteyen Genç Adaylara Jandarma’dan Duyuru Geldi

featured

Geçtiğimiz günlerde Jandarma’nın resmi sosyal medya hesabından yayımlanan son dakika açıklamasında uzman erbaş adaylarına önemli duyuru yapıldı.

Jandarma‘nın yaptığı duyurudaki videoda şu şekilde açıklama yapıldı.”

Jandarma YouTube kanalı olarak fiziksel yeterlilik mülakatlarında yer alan barfiks, şınav, mekik, durarak uzun atlama ve 400 metre koşu ile ilgili adayların performanslarını geliştirmeye yönelik egzersizler ve yardımcı hareketler göstermeyi amaçlıyoruz.

Barfiks/Kol Çekme etabında başarılı sayılabilmek için 4 tekrar ve üzeri nizami barfiks çekmek gerekir. Eğer hiç barfiks çekemiyorsanız videodaki egzersizlerle tekrarlarınızı artırabilirsiniz.

Şınav Etabında, çekmekte zorlanan adaylar için 5 farklı yöntem var.

Kollar çapraz yarım mekikte sırt üstü pozisyonda kollar göğüsün üzerinde çapraz olarak birleştirilir. Ve bacaklar bükük şekilde karın kasları sıkıştırılarak kalkılır.

Uzun atlama etabında adayların iyi bir atlama gerçekleştirmesi için etkili bir kuvvet çalışması yapması gerekiyor.

400 metre koşu, en az 10 12 dakikalık hafif tempo ısınma koşusu ile başlayın ve esneme hareketleri ile vücudunuzu hazırlayın.”

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Şu anda özel bir üniversitede Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı okuyorum. Uzun bir zaman Yazı+ için içerik ürettim. Artık emekliyim.

Yorum Yap