1. Ana Sayfa
  2. Gündem

WhatsApp Web Sürümü İçin Beklenen Özellik Geldi!


WhatsApp sonunda web sürümü için heyecanla beklenen özelliği sunduğunu duyurdu. 

Dünyada sıkça kullanılan mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, 2009 yılında piyasaya girmesinden sonra çokça kullanıcıya sahip. 2015 senesinin Ocak ayı itibari ile WhatsApp Web‘i duyurarak çok büyük bir vizyona imza atarak kullanıcılarının en sık kullandığı özellik haline geldi.

WhatsApp Web’i kullanabilmek için telefonunuz ve bilgisayarınız internete bağlı olmalıydı. Ancak dün yayınlanan güncelleme ile birlikte artık WhatsApp Web, telefonunuz ulaşılabilir olmasa bile kullanılabiliyor.

Önceden WhatsApp web uygulamasını kullanabilmek için telefonunuzun internete bağlı olması ve WhatsApp uygulamasının açık olması gerekiyordu. Tanınmış uygulama Beta sürümü ile bu zorunluluğu kaldırdı.

Telefon Olmadan WhatsApp Web Kullanma Dönemi Başlıyor

Dün yayınlanan güncelleme ile artık WhatsApp Web için getirilen bu özellik, geniş bir versiyonu ile herkesin kullanımına açıldı. Artık telefonunuz internete bağlı olmasa bile WhatsApp Web’i kullanabileceksiniz.

Uygulamayı bilgisayarında kullanmak isteyenler web uygulamasını indirebilir veya tarayıcıyı kullanabilir. WhatsApp, web sürümüne özel farklı özellikler de sundu. Bunların ortasında fotoğraf editörü ve sticker önerisi var. WhatsApp ayrıca artık Web yazışmaları için uçtan uca şifreleme sunduğunu da duyurdu.

Uçtan uca şifreleme sayesinde kullanıcıların konuşmaları garanti altına alınacak. Bildiğiniz gibi WhatsApp pek olumlu bir yıl geçirmedi. Şirket, yeni anlaşma nedeniyle birçok kullanıcısını kaybetti. Şirket, artık kullanıcılarına sunduğu bu yeni güvenlik özellikleriyle prestijini yeniden kazanmaya çalışıyor gibi görünüyor.

WhatsApp Web Nedir ?

WhatsApp web, 21 Ocak 2015’te başlatılan WhatsApp Messenger’ın bir masaüstü sürümüdür. WhatsApp Messenger’ı bilgisayarınızda ya da dilerseniz dizüstü bilgisayarınızda da çalıştırabilirsiniz. Bu, Whatsapp’ın tarayıcıda WhatsApp Messenger’ı kullanmak için yapılmış bir özelliğidir. Uygulamayı indirmenize gerek yoktur. Ayrıca, kullanıcının doğrudan tarayıcısından mesaj gönderip almasına izin verir.

WhatsApp Web kullanmak isteyenler için iki opsiyon bulunmaktadır. İnternet tarayıcınız üzerinden bu özelliği kullanmayı seçebilir veya masaüstü uygulamasını indirdikten sonra tarayıcınızdan bağımsız bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Web İnternetsiz Olarak Nasıl Kullanılır?

  • Sayfa açılınca WhatsApp uygulamasını akıllı mobil cihazınızda açınız ve Ayarlar kısmına giriniz.
  • Ayarlar kısmına girdikten sonra WhatsApp Web / Masaüstü opsiyonunu görmüş olacaksınız. Buna tıklayınca ekran yer alan QR kodu taratmanız yeterli olacaktır.

WhatsApp Web’in telefona bağlı olmadan kullanma özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yayınlanan içeriklerimizden ilk siz haberdar olmak ve gündemi yakın takibe almak için web sitemize abone olabilirsiniz.

Ürün incelemeleri, tanıtım ve teknoloji ağırlıklı Youtube kanalımıza buradan erişebilirsiniz.

Daha fazlası için takipte kalın, Yazıplus da kalın.

Yorum Yap