1. Ana Sayfa
  2. İnternet

WordPress Güvenilir mi? Avantajları Nelerdir?


Sizler için bu yazımızda Wordpress hakkında bilgiler vereceğiz. Sizi daha fazla bekletmeyelim, iyi okumalar dileriz.

Site sahiplerinin çoğu zaman kredi kartı bilgileri, müşteri bilgileri, özel kimlik bilgileri gibi hassas içerikler barındırması beraberinde sorumluluk ve birazda endişe getirebilir. Kötü niyetli kişilerin veya rakiplerin zarar veremeyeceği bir siteye yatırım yapmak herkes için mantıklı olan tek çözümdür. Ne var ki bu ‘güvenli sitenin’ tanımı henüz yapılamamıştır. Ayrıca hangi standartlarda sitelerin güvenli olduğu sizin için net olmayabilir.

Doğrusu sitelerin güvenlik ihtiyaçları ve gereklilikleri yazılımcılar tarafından belirlenmiştir. Wordpress gibi anonim bir site dizayner için durum biraz daha karmaşık olabilir. Bugün 2021 de 56.000’den fazla Wordpress eklentileri kullanıcılara kolaylık sağlamakta, bunlar arasında önemli ölçüde güvenlik araçları bulunmaktadır. Elbette size özel tasarlanmış bir sitenin açıkları olabileceği gibi bu yazılımlarda da açıklar bulunabilir. Sonuç olarak binlerce müşterisine mahçup olmamak için bu yazılımlar her zaman gelişir ve sorumluluğu taşır. Oysa sitenizi tasarlattığınız yazılımcılar siteyi teslim ettikten sonra yeni saldırılara karşı size bir garanti veremez.

Wordpress farklı araçları sitenize gömebileceğiniz, farklı eklentilerle sitenizi işlevsel hale getirebileceğiniz on binlerce ücretli ve ücretsiz seçim sunar. Böylelikle başka bir yazılımcıya ihtiyaç duymadan sitenizi istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız “Wordpress Güvenilir mi?” içeriğimizin sonuna geldik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için sitemizin ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap