Gündem

Yeni Tartışmalı Gizlilik Politikasından Sonra Binlerce Kişi WhatsApp’ı Sildi, Elon Musk ise Signal Uygulamasını Öneriyor

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp, verilerini ana şirketi Facebook ile paylaşacağını ve kullanıcıların yeni şartları kabul etmemesi durumunda, dünyanın dört bir yanındaki yüz binlerce kullanıcının hesaplarını silineceğini belirterek hizmet şartlarını ve gizlilik politikasını güncellemiştir.

Kullanıcıların platformu kullanmaya devam etmek için 8 Şubat 2021‘e kadar bunları kabul etmesi gerekmektedir. Bugün, güncellenmiş politikayı kabul etmek için son gün olup politikayı kabul etmemeniz durumunda hesabınız silinecektir.

Yeni politika, WhatsApp kullanıcılarını rahatsız etti ve insanların WhatsApp’ı silmelerine, silmeyi planlamalarına ve daha fazla şifreleme sunan bu tür diğer açık kaynaklı uygulamalar olan ‘Signal” ve muadili olan Telegram‘a geçmelerine neden olan bir sosyal medya öfkesi dalgasını başlamıştır.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk ise Signal uygulamasını kullanacağını attığı bir tweet ile belli etmiştir.

Perşembe günkü kayıt yoğunluğundan ötürü, Signal‘in yeni kullanıcı hesaplarını etkinleştirmek için gereken doğrulama kodlarını göndermeyi geciktirmesine neden oldu. Yine de, kar amacı gütmeyen kuruluş, faaliyetteki artıştan çok mutlu olduğunu söyledi. 

Önemli Politika Değişiklikleri

WhatsApp, uçtan uca şifreli olduğunu iddia etse de, mesajlarınız, Facebook ile veri paylaşımını açıkça kabul eden yeni politikayı yayınladı. WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası, kullanıcılar “üçüncü taraf hizmetlerine veya hizmetlerimizle entegre olan diğer Facebook şirket ürünlerine güvendiklerinde, bu üçüncü taraf hizmetlerinin sizin veya başkalarının onlarla paylaştıkları hakkında bilgi alabileceğini” belirtmektedir.

Yazar hakkında

Makaleleri

Özel bir üniversitenin İlk ve Acil Yardım programından mezunum. Yazı+ kurucusu ve geliştiricisiyim.
Benzer Yazılar
GündemSağlık

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Yeni Rekoru Açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya aşılama takvimi süresince yeni bir rekora imza attıklarını…
Devamını oku
Gündem

Babalar Günü Ne Zaman?

2021 yılının takvimine göre bu yıl Babalar Günü 20 Haziran 2021 Pazar gününe denk…
Devamını oku
EğitimGenelGündem

2021 KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır ?

2021 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik için başvuruları sınav adayları nasıl yapacağı hakkında…
Devamını oku
BLOG ABONELİĞİ
Gündemden Haberiniz Olsun
Yazı+ aboneliğinizi hemen şu anda ücretsiz olarak başlatabilir ve yeni yayınlanan tüm yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir