1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Youtube Nedir?


Sizler için bu yazımızda Youtube hakkında bilgiler vereceğiz. Sizi daha fazla bekletmeyelim, iyi okumalar dileriz. 

Youtube, profesyonel ve amatör olarak içerik videolarının paylaşıldığı bir video barındırma ve yayınlama platformudur. Youtube, diğer sosyal medya mecralarına karşın dünyada en popüler ve yoğun kullanılan sosyal medyaların başında gelmektedir. Hemen hemen her alanda “realite, gündem, haber, spor, oyun ve müzik” videolarının ücretsiz olarak paylaşıldığı ve izlendiği bu platform web tabanlıdır. Telefonlarda uygulama olarak bulunabilen Youtube bilgisayarlarda tarayıcıdan açılarak kullanılır. 

Youtube üzerinden videolar izleyebilir, başka platformlarda paylaşabilir hatta ve hatta videolara yorum yaparak daha iyi videoların üretilmesine katkı sağlayabilirsiniz. 

Youtube videoları bir film stüdyosundan değil sıradan insanlar tarafından çekilir. Bu da Youtube videolarının sevilmesinde ki en önemli etkendir. Siz de videolarınızı Youtube’a yükleyerek milyonlarca içerik sağlayıcısından birisi olabilirsiniz. Youtube sevilen ve belli bir izlenme sayısına ulaşan içeriklerde reklam yayınlamanıza izin verir. Böylece paylaşımlarınızı kazanca dönüştürebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız Youtube içeriğimizin sonuna geldik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için sitemizin ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap